reklama

Nový dvojromán Patrika Hartla Okamžiky štěstí

reklama

Scenárista, režisér a také i spisovatel Patrik Hartl pokřtil svoji, v pořadí již třetí knihu, dvojromán Okamžiky štěstí. Hartl připravil čtenářům jedinečnou možnost prožít příběh nové knihy jednou jako muž a podruhé jako žena.

„Knížku můžete číst z libovolné strany. Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete vnímat podle toho, který začátek si zvolíte. Román jsem psal na přeskáčku, ne chronologicky a nikdy jsem ho nečetl v celku,“ popisoval tvůrčí proces psaní spisovatel a pokračoval „a jak jsem celý takový organizovaný a mám přehled, zjistil jsem, že jsem na knize pracoval 13 měsíců, z toho jsem 11 měsíců psal a u notebooku jsem psaním strávil 1600 hodin. V knize je 72 postav a i když jsem si je dal do tabulky, mám v nich dodneška hokej,“ smál se svým nezaměnitelným smíchem Patrik Hartl.

Dvojromán pokřtili herci Studia DVA Bob Klepl a Eva Holubová, kteří byli zároveň prvními čtenáři ještě „syrového“ díla. „Knížku jsem měla sebou na dovolené na Sicílii a s návodem, že mám číst nejdříve příběh Veroniky a pak Jáchyma. Asi to tak bylo správně. Veroniku jsem zhltla a s Jáchymem jsem se hádala,“ řekla Eva Holubová, která knihu četla třikrát a pomáhala tak Patriku Hartlovi odhalovat chybky v ději románu.

„Já jsem zase román četl v Chorvatsku a myslel jsem, že mne Patrik nedojme. Ale u Jáchyma jsem byl jemně nervózní a u Veroniky slza ukápla. Pak jsem dal bez dovolení přečíst knihu přítelkyni a ta na té pláži nad knihou plakala furt,“ složil poklonu Patrikovi Bob Klepl.

Svoji první knížku kdysi Patrik Hartl oslavil dnes již legendárním během přes Staroměstské náměstí v rouše Adamově. Čím oslaví vydání nového románu dnes? „Náměstí přebíhat nebudu. Z toho už jsem vyrostl. Novou knížku oslavím prací. Začnu pracovat na novém scénáři,“ usmíval se Patrik Hartl.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama