reklama

SKROSS: spojení na cestách se švýcarskou precizností

reklama

Ať už se chystáme na lyže, k moři či jen tak za poznáním a odpočinkem, snažíme se na nic nezapomenout. Každý kraj je samozřejmě jiný, proto je také cestování tolik oblíbené. Ony odlišnosti se ovšem mohou promítnout i do takových detailů, jako jsou například elektrické zásuvky. Což je maličkost, která nám dovolenou dokáže zkomplikovat. Proto se vyplatí mít doma alespoň jeden šikovný univerzální adaptér, se kterým můžeme procestovat více než 150 zemí světa.

Tak jako nezapomínáme přibalit svůj zubní kartáček či nabíječku pro mobilní telefon, neměli bychom zapomínat ani na cestovní adaptér. Švýcarská společnost SKROSS se zaměřuje na inovativní řešení pro všechny cestovatele a jejich přenosnou elektroniku. Cestovní adaptéry nám poskytují svobodu a umožňují nám používat vše, na co jsme zvyklí.

Podle čeho bychom měli vybírat
Nejdříve se zamysleme, kam nejčastěji cestujeme a jaká zařízení na cestách používáme. Pokud máme nějakou oblíbenou destinaci, můžeme si pořídit jen adaptér do konkrétní země. Pokud cestujeme více, je ideální univerzální adaptér, který pokryje celý svět. Dále existuje rozdíl mezi 2pólovými a 3pólovými zařízeními. Není to tak těžké, záleží na výkonu spotřebičů. Těm s výkonem do 500 W stačí neuzemněná 2pólová zástrčka se dvěma kolíky. Jsou to většinou holicí strojky, videokamery, navigace či nabíjecí stanice přes USB.

Výkonnější zařízení nad 500 W jsou opatřeny již uzemněnou zástrčkou se třemi kolíky, z nichž jeden slouží k ochraně osob. Mezi takové patří notebooky, fény, rychlovarné konvice, žehličky a další. Znát tento rozdíl je důležité právě kvůli bezpečnosti, protože 2pólové zástrčky nejsou stavěny na vyšší výkon a neodolají teplu, které vytváří vyšší přenášená energie. Ve většině zemí světa byly již 2pólové zásuvky nahrazeny 3pólovými uzemněnými zásuvkami, do kterých lze zapojit zástrčky obojího typu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama