reklama

Nový muzikál pro děti Alenka v kraji zázraků ozdobil jablonecký ŠENÝR Bijoux

reklama

V divadle Hybernia byla slavnostně uvedena 22.9.2016 premiéra nového rodinného muzikálu, který produkční společnost Pixa-pro nazvala Alenka v kraji zázraků.

Dílo od scénáristů Jana a Aleny Pixových, kteří mají na svém kontě úspěšná představení Sněhová královna nebo Kapka medu pro Verunku, tentokrát zhudebnil slovenský popový král, Vašo Patejdl. Texty k písním napsala Kristýna Pixová. V hlavních rolích se představila Dagmar Patrasová, Martina Pártlová, David Gránský či Bořek Slezáček. Režisérské taktovky muzikálu se ujal oceňovaný mladý tvůrce Matěj Balcar, o scénu a kostýmní provedení se postaral Martin Černý, držitel ceny Alfréda Radoka z roku 2011. Kouzla a triky, jež jsou nedílnou součástí každého představení, připravil iluzionista Pavel Kožíšek.

Nádherné korunky pro Bílou, Černou i Srdcovou královnu vyrobil tvůrčí tým úspěšné jablonecké firmy ŠENÝR Bijoux. „Je to radost, být součástí něčeho tak skvělého, jako je další muzikál pro děti od společnosti Pixa-pro. Když jsme ozdobili Sněhovou královnu a její rádce před dvěma lety, přišlo mi to fantastické. Dnes to ale cítím ještě silněji. Odkaz z muzikálu má i svou hloubku, jak je obvyklé u Pixů a to opravdu obdivuji,“ uvedla Olga Kopalová Rynešová majitelka Šenýru. „Korunky jsme se snažili ztvárnit podle představ pana Martina Černého. Bílá a černá korunka jsou k sobě inverzní a pro Srdcovou královnu jsme vytvořili zlatočervenou korunky a obrovské červené srdce jako náhrdelník. Pro Bílou a Černou královnu pak ještě zajímavou ozdobu na dekolt. Všechny kostýmy se mi nesmírně líbí, jsem opravdu uchvácena,“ dodala Kopalová.

Nově uvedený muzikál je volně inspirovaný knihami Alenčina dobrodružství v říši divů a Alenka v říši za zrcadlem světově proslulého anglického spisovatele Lewise Carolla. I v tomto příběhu ožívají hlavní postavy zachycené v Carollově geniálním díle, které na rozdíl od jiných nestárne a už po třetí století nepřestává fascinovat malé čtenáře. Alenka se tu opět setkává s Kloboučníkem, Zajícem Březňákem, Houseňákem, pře­moudřelým Valibukem i potrhlým bílým a černým rytířem.

Vypočítavou, zlou i svůdnou Srdcovou královnu hraje Martina Pártlová v alternaci s Michaelou Zemánkovou. Její protějšek, laskavou Bílou královnu představuje Dagmar Patrasová nebo Michaela Kuklová. Role uspěchaného Bílého králíka se ujal Bořek Slezáček nebo Ernesto Čekan. Velkou Alenku hraje dcera Dagmar Patrasové, Anna Julie Slováčková nebo Michaela Sejnová, jako Houseňák vystoupuje bratr Anny, Felix Slováček jr. nebo Petr Kutheil.

Rodinná firma ŠENÝR má tradici šperkařství již od roku 1900. Patří mezi nejlepší výrobce bižuterie v Čechách. Největší úspěchy slaví na světových veletrzích v Evropě i Asii. Partnerstvím s Českou Miss ŠENÝR získal popularitu nejen v tuzemsku ale i na světových soutěžích krásy. Korunkami od ŠENÝRU se pyšní vítězky České Miss z let 2011 až 2015. V Reunionu mají putovní korunku pro Miss Reunion od roku 2010. Také zdobí skvělé osobnosti kulturního i politického života v různých částech planety a všechny ženy, které touží originálně doplnit svou krásu ručně vytvořenými šperky skvělých designů.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama