reklama

Tónotéka, souhra hudby, vína a pomoci: Vybralo se přes 24 tisíc korun

reklama

Talentovaní herci a zpěváci, skvělá hudební čísla, vtipné moderátorské vstupy, dražba vína s podpisy olympioniků a pomoc druhým. Tak vypadalo na benefičním koncertu Anny Beránkové – Tónotéka.

Benefiční koncert Anny Beránkové se uskutečnil ve středu 21. září v Malostranské besedě. Akce byla pořádaná ve spolupráci s Nadačním fondem Wine for help a Městskou částí Praha 1.

Název Tónotéka vznikl jako hříčka češtiny. „Přemýšleli jsme s Jardou Brousilem, který založil Nadační fond Wine for help, nad univerzálním názvem koncertu, jenž bychom pak mohli používat nadále pro další koncerty. Chtěli jsme, aby název byl výstižný, hravý a vtipný a aby byl spojen s hudbou a tóny. A protože koncert je spojený s Wine for help, vznikla souhra slov: tóny, víno, vinotéka – tónotéka J,“ vysvětlila organizátorka koncertu a zpěvačka Anna Beránková.

Tónotéka nebyla jen pastvou pro oči a uši při přehlídce talentovaných umělců, ale i pohlazením pro duši a pomocnou rukou lidem, kteří ji potřebují. Výtěžek ze vstupného koncertu byl věnován Nadačnímu fondu Wine for help, který podporuje rodiny dětí zasažených smrtelnou nemocí mukopolysacharidosa. „Za tou finanční pomocí se skrývá mnohem více, ukazujeme rodinám zasaženým mukopolysacharidosou, že na to nejsou samy a to je pro ně obrovská psychická vzpruha, která jim dodává chuť bojovat,“ uvedl Jaroslav Brousil, zakladatel Nadačního fondu Wine for help.

K vybranému vstupnému se ještě přidal finanční obnos získaný v dražbě láhve exkluzivního vína, která byla podepsaná úspěšnými českými olympioniky. Celkem se na boj se zákeřnou nemocí vybralo 24 100 Kč, což je velmi slušný počin.

A které půvabné zpěvačky a sympatičtí umělci zpříjemnili celý koncert? Na pódiu vystoupili Anna Beránková, Václav Tobrman, Dáša Zázvůrková, Honza Žampa Eddie Stoilow, Karolína Tothová, Jakub Červinka, Honza Nedvěd, Eva Burešová, Ezy Egon Hýbl a Petr Kutheil. Celým večerem provázela moderátorka Tereza Tobiášová.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama