reklama

Ochutnejte to nejlepší ze Šumavy: Nečekejte na zimu, léto je tam krásné

reklama

Vyrazit do Železné Rudy teď v létě? Ne, nezbláznili jsme se a nemusíte si ťukat na čelo. Už dávno neplatí, že je to ráj pouze pro milovníky zimních sportů. Dnes si tam užijete v jakémkoli ročním období. Zejména pro houbaře a cyklisty je to teď opravdová pohádka.

Bylo to spontánní rozhodnutí. Ve čtvrtek dopoledne jsme se rozhodli a v pátek vyrazili. Ne na kola ani na túry, ale na houby. Pravda, nevybrali jsme si úplně dobře, protože právě vrcholila vlna veder. Ale na Šumavě prý v tomto ročním období rostou prakticky non stop, což se nakonec potvrdilo. Navíc jsme si chtěli prostě jen odpočinout od práce, alespoň na pár hodin vypnout.

Vybrali jsme si penzion Böhmerwald v centru Železné Rudy a byla to skvělá volba. Ubytování splnilo vše, co jsme požadovali (dokonce i stabilní wi-fi na pokoji, což byl v jiných zařízeních problém). Ano, pozorný čtenář už nás odhalil – bez té práce to tak plně nešlo, proto byl kvalitní internet jednou z podmínek. Dalším naším požadavkem byla možnost přivést si dva psy. Sice „jen“ malá plemena, ale opět jsme se několikrát setkali s odmítnutím, i v dnešní době jsou pejsci občas problém. Což je samozřejmě volba každého majitele hotelu či pensionu, budiž.

V Böhmerwaldu jsme však zažili jedno, nutno říct, že velmi pozitivní, překvapení. Tím byla restaurace. Ani tak ne interiér, ale kvalita jídla. Bylo opravdu na vysoké úrovni a nikdo se tak nemohl divit, že zahrádka byla prakticky neustále plná. Většina klientů hovořila Německy, aby také ne. Z domova to mají doslova coby kamenem dohodil a za zlomek ceny, co by zaplatili ve „své“ restauraci. Navíc minimálně ve stejné, ne-li vyšší, kvalitě.

Zkrátka, byl to hodně povedený víkend. Vydařil se i hlavní cíl „mise“, tedy sběr hub. I když 80 procent z nich zůstalo v lese, červivost byla opravdu vysoká, ten zážitek samotný byl k nezaplacení. Ostatně, to potvrdí každý správný houbař. Pokud se tedy na Šumavu chystáte, rozhodně doporučujeme vyrazit v našich stopách. Litovat určitě nebudete. Mrkněte se do fotogalerie na hotel Böhmerwald.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama