reklama

OCTO CHRONOGRAPH: sofistikovaný výtvor s výrazným charakterem

reklama

Nové modely Bulgari Octo Chronograph kombinují italský talent a švýcarskou přesnost. Charakter hodinek OCTO vychází z jeho kořenů. Ztělesňuje výsledek spojení mezi italskou kreativitou a švýcarskými odbornými znalostmi. Čerpá to nejlepší z těchto dvou vlivů a spojuje tak smyslnou eleganci s přísnou disciplínou. Octo můžeme chápat jako kus architektury vdávající hold italskému tvůrčímu talentu a zároveň jako vzor překypující symbolickými hodnotami.

Octagon/Osmiúhelník, starověký univerzální geometrický útvar je neoddělitelně spjat s historií civilizací a kultur. Přes všechny kontinenty, od východu na západ, toto spojení dvou základních tvarů nese nespočet symbolických hodnot a různých symbolismů. Pojmy jako rovnováha, harmonie, síla a věčnost, jsou často spojovány s tímto geometrickým tvarem. Ve středověké Evropě, alchymisté často považovali kombinaci čtverce a kruhu nejen za výraz absolutní dokonalosti, ale také za vztah mezi Nebem a Zemí: čtverec, symbol lidstva a kruh, ztělesnění božství, vytvářejí spojení mezi těmito dvěma stranami. Osmiúhelník zanechal bezpočet architektonických stop napříč Evropou a Asii. Zejména leží v samém základu čínské historie, civilizace a myšlení. V pozdější fázi vývoje Číny se kruh a čtverec stal vyjádřením symbolických vztahů v souladu s architektonickými principy. Stvoření “Octo” je koncentrovaným spojením tohoto emblematického historického obsahu. Mnohem více než jen hodinky, tento kousek přesahuje svou funkci a rozšířil svůj rozměr o naplnění estetického a emocionálního významu.

Mistrovské dílo

Pod jeho jednoduchým formálním vzhledem leží komplexní složení, které si hraje s paradoxy: na jedné straně pocit neodmyslitelné neměnné rovnováhy, dokonalosti, nesmrtelnosti a věčnosti a na straně druhé, dar lidského know-how a hodinářského mistrovství. Tímto spojením oficiálního italského umu s švýcarskou hodinářskou odborností se dosáhne propojení charisma a sofistikovanosti a « Octo » tak nabízí zcela nový pohled na stávající designové prvky s cílem nabídnout dvojí výklad. Hodinky Octo Chronograph zobrazují klasickou tvář tohoto druhu hodinek: tři číselníky, které tvoří tvar V – se sekundovkou na 3 hodině, hodiny na pozici 6 a minuty na 9pozici. Údaje jsou tedy harmonicky uspořádány na atraktivním ručně leštěném černém ciferníku. Nenechte se mýlit: tento jednoduchý vzhled „měřicího přístroje“ skrývá složitý mechanismus, který přináší spojení výkonu a elegance v obou provedeních: z růžového zlata nebo z oceli. Zdánlivá jednoduchost „Octo“ je v rozporu se sofistikovaným designem svého osmihranného pouzdra, které je završeno čistou decentní korunkou. Tato přísná formální kombinace skvěle vyjadřuje geometrii dokonalosti, která je navíc zvýrazněná 110 střídavě leštěnými a broušenými povrchy. Harmonické tvary pouzdra odhalují podstatu, která se vymyká standardním zvykům hodinářského klasicismu. Tento pozoruhodný architektonický výtvor je poháněn pomocí mechanismu, který je hoden tak výjimečného nového modelu: kalibr BVL Calibre328, integrovaný typ vysokofrekvenční (36,000 VPH) samonatahovacího sloupcového chronografu. Je vybaven 50-hodinovou rezervou chodu.

  • Hodinky  OCTO CHRONOGRAPH pouzdro z růžového 18kt zlata. Řemínek z kůže černého aligátora – 628.000 czk
  • Hodinky  OCTO CHRONOGRAPH pouzdro z oceli a řemínek z kůže černého aligátora – 216.000 czk
  • Hodinky  OCTO CHRONOGRAPH pouzdro i tah z oceli – 239.000 czk

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama