reklama

Odborníci radí: Nenechte se okrást! Nakupujte se slevou!

reklama

Češi nakupují na internetu se stále větší oblibou. Do značné míry za to může i fakt, že lidé mohou v e-shopech sehnat zboží za daleko nižší cenu než v kamenných prodejnách. Ušetřit však můžete i dalšími způsoby. Několik praktických tipů připravila Vanda Tobiášová z nákupního portálu Zuprofit.cz a další odborníci.

Nakupujte u výrobce, vyhnete se vysoké marži

Chcete-li například výhodně nakoupit módu, zkuste to přímo v e-shopu konkrétního výrobce nebo návrháře, nikoli u distributora, který si dá ke zboží přirážku.  „Marže v buticích často dosahuje i 50 – 100 % ceny výrobku, úspora tedy může být citelná,“ říká Jan Vetyška, výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci APEK.

Sledujte internetové srovnávače cen

Srovnávače cen jsou velice praktickou pomůckou během online nákupů, kterou v současné době využívá více než polovina uživatelů internetu. „Porovnávat můžete tisíce internetových prodejen. Snadno a velice rychle zjistíte, který e-shop nabízí zboží za nejvýhodnější cenu. Získáte zároveň i okamžitý přehled o tom, v jaké prodejně je zboží skladem a kde si budete muset počkat třeba týden. Sledujte rovněž různé slevové akce a sezónní výprodeje,“ doporučuje Vanda Tobiášová ze Zuprofit.cz.

Ušetříte pečlivým výběrem zboží

Ve světě online nákupů máte možnost sbírat zkušenosti ostatních spotřebitelů, kteří si výrobek zakoupili před vámi. Budete mít větší jistotu, že si ihned pořídíte kvalitní produkt, který bude přesně odpovídat vašim potřebám. Zároveň se vyhnete eventualitě, že budete nuceni kupovat jednu věc dvakrát. Nejlepší reference vám poskytnou vaši přátelé či kolegové, nebo naopak vy jim. Své zkušenosti pak můžete sdílet přes Facebook, Google + nebo emailem. Jako platforma k výměně informací vám poslouží i Zuprofit.cz.

Získejte část peněz z útraty zpátky

Zapojení vašich přátel do internetového nakupování vám přináší i další možnosti, jak ušetřit. Zajímavou příležitost v tomto smyslu naleznete na nákupním portálu Zuprofit.cz. „K dispozici zde máte stovky e-shopů, kde lze nakupovat kosmetiku, šperky, elektroniku a další zboží. Můžete zde vybudovat tým lidí, kde každý člen profituje z nákupů tohoto druhého. V horizontu roku lze tímto způsobem společně ušetřit i tisíce korun,“ říká projektová manažerka nákupního portálu Vanda Tobiášová.

Nakupujte zboží, které vám doručí zdarma

Na internetu můžete nakoupit zboží, které vám doručí zdarma. Mnohé e-shopy tuto službu nabízí při odběru zboží nad určitou cenu. Platbě poštovného se vyhnete i v případě, že si zboží vyzvednete osobně. Řada e-shopů totiž provozuje i kamennou výdejnu.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama