reklama

Olga Lounová vydává nový klip. K písni ji inspiroval pejsek z útulku!

reklama

Protože to nevzdávám! Tak se jmenuje písnička, kterou Olga Lounová napsala pro charitativní projekt na pomoc opuštěným a ohroženým psům. A k ní nyní zpěvačka vydává i videoklip, během jehož vzniku se rozhodně nevzdávala, ačkoliv před sebou měla velmi obtížný úkol. Ke spolupráci se jí totiž podařilo přimět plejádu prvotřídních muzikantů! 

Když Olga Lounová letos na jaře kývla na focení kalendáře pro nadaci Se psem mě baví svět, ještě netušila, že díky této spolupráci vznikne píseň, která spojí hned několik umělců. Právě tam jí totiž zakladatel nadace Filip Rožek přečetl kus své knížky s názvem Gump – Pes, který naučil lidi žít, která zpěvačku inspirovala k tvorbě. 

“Bylo to na parkovišti po focení. Filip Rožek mi přečetl kus knihy, kterou psal a mě to hrozně dostalo. Okamžitě mě to inspirovalo. Začala jsem broukat melodii. V tu chvíli Filipa napadlo vyslovit svoje tajný přání, že by se mu taková písnička líbila pro jejich nadaci,” vzpomíná Olga s tím, že píseň je o cestě, kterou každý z nás kráčí.

“Někdo si ji musí sakra vyšlapat a vybojovat, ale když se nevzdá, vždycky nakonec to štěstí najde. Jen neztratit po cestě chuť a sílu žít. A přesně takhle to mají psi z útulků, které občas někdo vrátí, nebo mají těžkou minulost a čekají na toho svého pána. Věří, že tam někde je,” říká Olga, která by ráda svou písní upozornila na to, že v útulcích žije spousta pejsků, kteří čekají na pomoc a nový domov. 

Ta by ráda, aby klip zamezil týrání pejsků a hlavně ho nepřehlížet, když k němu dochází. “Nikdo nechce aby mu dělal někdo jiný něco, co se mu nelíbí,” říká Olga, které se povedlo, že se do jejího projektu zapojili i Marta Kubišová, Richard Krajčo, Bára Basiková, Katarina Knechtová, Petr Kolář, Sebastian, Poetika, David Kraus, Elis Mraz, Earth Denis Bennet, Pavel Calta, Tereza Mašková, Anna Šulcová či pěvecký sbor Coro Piccolo Praha. 

“Nejtěžší bylo dokončit ten prvotní nápad a vdechnout mu zvukovou podobu, aby si všichni oslovení umělci mohli alespoň kus poslechnout. Každý rád pomáhá, ale u písniček je vždycky nejdůležitější ta písnička,” vysvětlila zpěvačka, která na své zbrusu nové písni pracuje již od května a až nyní může říct, že je hotovo. Dlouho totiž trvalo, než se našel termín natáčení, který by vyhovoval všem osloveným umělcům. 

“Se studiem se to dalo vymyslet podle toho kdo kdy mohl, ale dát dohromady tolik úžasný umělců na natáčení videoklipu, to už byl oříšek,” přiznala Olga, která písničku bude zpívat i na svém prosincovém koncertě v Lucerně, který proběhne na první advent 1. prosince. 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama