reklama

Olga Menzelová s dcerami převzala za manžela cenu Berlinale Kamera

reklama

Manželka režiséra Jiřího Menzela Olga Menzelová s dcerami Aničkou a Evičkou převzali za slavného režiséra cenu Berlinale Kamera. Tu jim pro Jiřího Menzela přivezl z místa konání slavného festivalu přední rakouský herec Peter Simonischek, který s Menzelem hraje hlavní roli ve filmu Tlumočník.

„Bylo to zajímavé hrát s Jiřím ve filmu. Věděl jsem, že je filmový a divadelní režisér a nyní jsem ho poznal i jako herce s velkým srdcem. Byla s ním legrace a zároveň k natáčení přistupoval velmi zodpovědně. I když tvrdil, že při natáčení je zodpovědnost na režisérovi a herci mají hrát,“ vyprávěl Peter Simonischek na tiskové konferenci před premiérou filmu Tlumočník v kině Lucerna. Zároveň projevil lítost, že se s Menzelem kvůli jeho zdravotnímu stavu nemůže potkat osobně a popřát mu k nedávným osmdesátinám.

Přitom Jiří Menzel ve filmu Tlumočník původně vůbec neměl hrát. „Roli tlumočníka měl hrát Juraj Herz, který měl i podobný osud jako filmový tlumočník a navíc umí perfektně německy. Ale měl velké problémy se srdcem a lékaři mu nedoporučili dokončit natáčení. Jiří Menzel nabídku převzít po Jurajovi roli statečně přijal a povedlo se,“ řekl režisér Martin Šulík.

Ve filmu Tlumočník vznikl ve spolupráci Slovenska, České republiky a Rakouska a hrají v něm mimo jiných: Jiří Menzel, Peter Simonischek, Zuzana Mauréry, Réka Derzsi, Anna Rakovská, Eva Kramerová. Atilla Mokos, Judita Hansmann a další.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama