reklama

Petr Vondráček si dopřeje lajnu koksu

reklama

Drogy si šňupne Petr Vondráček alias Rudolf Toman z rodinné ságy První republika. Jeho postava lehkomyslného dobyvatele žen nakaženého pohlavní nemocí, bude míchat dějem i ve třetí sérii, kterou právě natáčí Česká televize. Mezi herci opět nechybí slovenská herecká hvězda Ján Koleník, který boduje hlavně u divaček.

Jak to Jánko dělá, že se stále tak líbí? „Já na tu otázku neumím dost dobře odpovědět. Během natáčení první i druhé série je jasné, že my herci se měníme. A já se se snažím žít takový život, abych se šetřil. Ale ne ve smyslu, že bych o něco přicházel, ale nemučím se. Jím, co mě chutná, dělám věci, co mě baví. Tím to asi bude,“ smál se herec.

„Můj Vladimír přišel ve druhé řadě o milovanou manželku Kláru a nyní se snaží najít cestu ke své první manželce Magdaleně (Veronika Arichteva) a synovi z prvního manželství. V podnikání se opět budou prolínat zájmy rodiny Valentových a Škvorových,“ nastínil svoje účinkování v třetí řadě První republiky Ján Koleník, který jde na Slovensku z role do role. „Jsem docela limitovaný svými pracovními závazky na Slovensku. Hodně hraji divadlo a natáčím. Proto musím trošku omezit roli Vladimíra v První republice,“ řekl jeden hlavních hrdinů Ján Koleník, pro kterého je role Vladimíra v českém seriálu srdeční záležitostí. „Role přišla v době, kdy jsem cítil na Slovensku určitou stagnaci. Nakopla mě, objevili mě čeští diváci a já objevil je. Musím říct, že První republika je velmi oblíbená i mezi slovenskými diváky.“

A jak bude třetí série seriálu První republika vypadat? „Třetí série má 13 dílů. Minule jsme končili v září-říjnu 1929, nyní pokračujeme podzimem 1930 a končíme létem 1931. Přibyly i nové postavy, přesto se děj odvíjí od několika zásadních zápletek. Dcera Jaroslava Valenty (Jiří Vyorálek) Irena Valentová se z rozumu vdala za von Lippiho (Stanislav Majer) a nyní se k sobě snaží najít cestu. Jaroslav žije s Marií (Kristýna Boková) a těžce nese, že ve vile zůstali sami. Děj se bude hodně odehrávat i na statku v Břežanech v rodině Toufarových, k nimž se přivdala druhá Valentova dcera Eliška (Brigita Cmuntová),“ v kostce shrnul dění ve třetí sérii vedoucí projektu David Musil.

Režisér Biser Arichtev má nyní zhruba třetinu natáčecích dní za sebou. Kdy přesně půjde První republika III na obrazovky České televize, se ještě neví.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama