reklama

Osobnosti se sejdou na tanečním parketu, aby pomohly pěstounům. Co o projektu prozradily?

reklama

Herečka Jitka Schneiderová za účelem podpory projektu Hledáme rodiče, který pomáhá najít dostatek pěstounů v ČR, organizuje dobročinnou taneční show Díky tanci. V rámci ní vystoupí 5. dubna 2017 ve Velkém sále Lucerny řada známých hereckých i pěveckých osobností a profesionálních tanečníků, které spojuje láska k tanci i touha pomáhat, kde je potřeba.

V průběhu prvního koordinačního setkání v tanečním studiu se plánovalo soustředění i jaké tance osobnosti předvedou. Schůzky se zúčastnila řada osobností – Anna Polívková, Leoš Mareš, Marek Taclík, Roman Vojtek, Leona Machálková, Lukáš Pavlásek nebo Jana Plodková. Její ruka je sice ještě v rehabilitační fázi, ale až do ní zase vrátí síla, žádná figura pro Janu nebude překážkou. Hosté večerní akce 5. dubna se tedy mohou těšit na pověstné „klíště“ a další akrobatické kousky.

Jana by ale nejraději zatančila cha-chu nebo tango, které si zamilovala. Jak je na tom vlastně s tanečními figurami její přítel Filip Žilka? „Můj přítel tančí jen, když se mu chce, a zcela bez pravidel. Učit ho nějaké figury by byla škoda, tím by jeho styl ztratil na kouzlu,“ usmívala se Jana. Dobročinná taneční show se jmenuje Díky tanci, proto nás zajímalo, co osobnosti díky tanci získaly? Jana například větší povědomí o svém těle. S Jitkou se shodla i na rovnějších zádech.

Iniciátorka charitativní akce navíc dodala: „Tanec mě nabíjí energií. Ta, kterou jsem do něj investovala, se mi několikanásobně vrací. V taneční soutěži Stardance jsem prožívala pocity velkého štěstí díky propojení tance, hudby a přátel. Chtěla jsem ty pocity předávat dál.“

Proto Jitka Schneiderová oslovila podobně tanečně nadšené kamarády z branže a jejich profesionální taneční partnery. Taneční show 5. dubna bude provázet Leoš Mareš a zazpívat přijde Ondřej Gregor Brzobohatý a Tomáš Klus. Výtěžek z prodeje vstupenek bude věnován projektu Hledáme rodiče, jehož je právě Jitka tváří.

„Jako matka vidím velký smysl v podpoře pěstounů a povědomí o pěstounské péči u nás. Děti mají vyrůstat v rodině. Pokud to nemůže být rodina biologická, přicházejí náhradní rodiče. Dítěti umožní vyrůstat v přirozeném prostředí. Míra citů, lásky a pozornosti, které se dítěti dostane v prvních letech života, zásadně formuje jeho budoucí život. Tyto situace nemůžete mimo rodinu zažít,“ řekla herečka.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama