reklama

Ve stopách hvězd za hubičku? Cestovatelským hitem zimy je Florida, nyní dostupnější než kdy dřív

reklama

Uvažujete, že se ještě letos v zimě podíváte někam za teplem, než se k nám do Čech vrátí trochu vlídnější počasí, a ještě jste se nerozhodli kam? Odborník na cestování Letuška.cz, která má již téměř dvaceti pětileté zkušenosti v oblasti cestování, má pro vás vynikající tip. V kurzu je teď Florida.

A možná vás překvapí relativně příznivá cena letenek, která v posledních letech klesá. Destinace, jež byla dříve především cílem známých celebrit, už tedy není vůbec finančně nedostupná. „Hlavní sezóna na Floridě trvá od prosince do března, kdy zde panují příjemné teploty. V létě dokáže teplota vystoupat často i nad 30 stupňů Celsia. Také teplota moře se pohybuje okolo 30 stupňů,“ vysvětluje Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Pro zdejší specifické klima je však typická také vysoká vlhkost. V kombinaci s nížinatou krajinou to má za následek vysokou hladinu spodní vody. Domy zde proto většinou nemívají sklepy. „Současné období je tedy ideální k naplánování nezapomenutelné dovolené,“ uvádí Trejbal a dodává: „Před cestou si však nezapomeňte vyplnit povolení ESTA, které musí být schváleno nejpozději 72 hodiny před tím, než se do USA vydáte. Také se připravte na rozhovor s celním úředníkem, který probíhá na posledním letišti před USA.“

Nekonečné možnosti zábavy za stále nižší cenu
Když se řekne Florida, určitě si každý vybaví písečné pláže v Miami nebo hokejový klub Florida Panthers, jehož barvy v současnosti hájí i Jaromír Jágr. Konkrétně do Miami se na Letušce.cz v loňském roce prodalo více než 1 600 letenek, což bylo o polovinu více než v tom předchozím. „Průměrná cena letenky přitom meziročně klesla z 17 497 Kč na 15 662 Kč. Ceny letenek ale začínají už na 11 092 korunách,“ doplnil Trejbal.

Mladší cestovatelé určitě nezapomenou na zábavní parky v čele s orlandským Walt Disney Worldem. Pokud máte objevitelského ducha, rozhodně byste si neměli nechat ujít návštěvu vesmírného střediska Kennedy Space Center na Mysu Canaveral, odkud startovaly ty nejslavnější raketoplány NASA. V obrovském komplexu nechybí ani návštěvní středisko s řadou muzeí a atrakcí.

A ani ten, kdo by se raději podíval do přírody, nepřijdete na Floridě zkrátka. Přírodu zde totiž netvoří jenom pláže s palmami. Na jejím území se nachází také řada národních parků. Nejznámějším z nich jsou močály Everglades v jižní části poloostrova, ve kterých se to jen hemží aligátory. Navštívit je na speciálních vznášedlech bude zaručeně nezapomenutelný zážitek.

Foto: Pixabay.com

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama