reklama

Osud Emmy Destinnové odkrývá inscenace Commedia finita v podání Indigo Company – tentokrát na hradě Křivoklát

reklama

Ve čtvrtek 13. 7. hrad Křivoklát opět ožije divadlem – od 20.00 se na II. nádvoří hraje představení o jedné z našich nejslavnějších operních pěvkyň, Emmě Destinové, s názvem Commedia finita v podání divadelní společnosti Indigo Company v režii Jaroslava Gillara a s herečkou Janou Trojanovou v hlavní roli.
Hra Commedia finita byla původně napsána jako monodrama: postavu učitelky zpěvu, uklízečky, placené společnice a komorné ztvárňuje herečka Jana Trojanová. Inscenace uváděná Indigo Company je obohacena o operní zpěv v podání přední české mezzosopranistky Andrey Kalivodové (za živého hudebního doprovodu violoncellistky Moniky Bucharové a kytaristy Štěpána Buchara) a také o dvě mužské postavy v podání herců Městských divadel pražských: Jiřího Klema a Michaela Vykuse. To vše pod režijní taktovkou Jaroslava Gillara a za účasti autorky Viktorie Hradské.

Osud Emy Destinnové se v této hře stal nejen ilustrací „údělu umění v Čechách“, ale zároveň údělu velkých osobností obklopených malostí společnosti. I proto se hra dočkala realizace ve slovenštině, polštině, maďarštině a němčině.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama