reklama

Osvěžte se v létě trendy smoothie bowl, lehkou zmrzlinou nebo moderními ice drinky

reklama

Léto je tady! Čím se osvěžit v tomto horkém ročním období? Vsaďte na aktuální letní hity a inspirujte se snadnými recepty, kterými potěšíte vaše chuťové buňky kdekoli a kdykoli. Navíc s vychytávkami od české značky Concept půjde příprava těchto sezónních lákadel jako po másle.

Fruit smoothie bowl – zdravá ranní snídaně nebo svačina hotová za 10 minut

Tropická colada
Potřebovat budeme ananas, mango, broskev, banán a na ozdobu kokosové lupínky, mango a borůvky. Všechno ovoce nakrájíme na středně velké kostky a dáme do mrazáku. Když je ovoce zmražené, použijeme mixér, smoothie maker nebo speciální sítko na zmrzlinu v lisu a vše zpracujeme na hladkou kaši, kterou nalijeme do misky. Ozdobíme pár plátky nakrájeného manga, kokosovými chipsy a přidat můžeme i borůvky a pár kvítků. 

Při výrobě smoothie bowl ale můžeme klidně zapojit i fantazii a vyrobit si nějakou vlastní, ovocno-zeleninovou, verzi. Výsledek bude i v tomto případě stát za to. Na Zelenou smoothie bowlbudeme potřebovat listový špenát, kiwi, jablko, banán a na ozdobu: kiwi, kokosové lupínky, maliny a chia semínka. Postup je úplně stejný jako v předchozím receptu. 

Melounový ledový drink – nealkoholické osvěžení 
Potřebovat budeme jen dvě ingredience – vodní meloun a limetku nebo citron. Postup je velmi jednoduchý. Červenou část melounu nakrájíme na kostky a dáme asi na 2-3 hodiny do mrazáku. Pak stačí jen vložit do mixéru, přidat pár kapek limetkové nebo citrónové šťávy a rozmixovat na jemnou ledovou tříšť. Máte-li raději lehčí verzi, můžete ještě přidat trochu ledové vody. A letní drink je za pár minut na světě.

Jahodovo-bazalkový sorbet – lehká zmrzlina plná ovocné chuti
Potřebovat budeme mražené jahody a pár lístků bazalky. Zmrzlé jahody společně s lístky bazalky dáme do lisu na ovoce a zeleninu a použijeme přitom speciální sítko určené na výrobu studených dezertů.  Pokud chceme sorbet sladší, můžeme ho ještě přisladit cukrem nebo medem. 

Při přípravě všech těchto receptů se bude jistě hodit některý z kuchyňských pomocníků od Conceptu. K dispozici je hned několik variant, od velkého až po ty malé. Další recepty na skvělé letní dobroty je možné najít i v právě spuštěné mobilní aplikaci Concept Vaření.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama