reklama

Otvírací nožík může stát i 191 tisíc korun. Přijďte se na něj podívat

reklama

Na veletrhu bude vystavovat i společnost Mikov, která se profiluje mimo jiné výrobou prestižních kapesních nožů. Na veletrhu v pražském hotelu International firma představí svůj skutečný skvost – zlatý kapesní nůž – rybičku – v hodnotě 191 tisíc korun. 

Taková cena je přiměřená nejenom kvalitou provedení damašské oceli, ale především puncovaným zlatem na střence. Ryzost kovu je poměrně vysoká – 750/1000, což představuje 18 karátů. Nadto má rybička oko z broušeného českého granátu.  Mikov tímto šperkem zároveň vzdává hold české tradici. Tvar střenky rybička totiž pochází ze Šluknovského výběžku.

„Rybička je stále nejoblíbenějším a nejznámějším nožem naší produkce. A neplatí to jen u nás, velmi oblíbená je například v USA,“ řekl Petr Balej, obchodní ředitel firmy Mikov. „Je to mimo jiné dáno tím, že téměř pro každého z nás byla nožíkem spojeným se vzpomínkami na mládí a dětství.“  Nicméně sotva kdo by předpokládal, že by si tento skoro osmicentimetrový nůž bral s sebou k táboráku. Rybička ze zlata má sloužit jako sběratelský předmět či prostředek, jak do něčeho hmotného a zajímavého uložit peníze.

„Jakkoli se to může zdát kuriózní, sběratelské obory, které umožňují ukládání a zhodnocování peněz, jsou na vzestupu. Na Investor Prague Show je budete mít všechny na jednom místě,“ uvádí organizátor akce, Jindřich Jirásek.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama