reklama

Zábavné programovací kurzy pro děti makeITtoday

reklama

Máte doma dalšího Marka Zuckerberga? Ať už ano nebo ne, programování je pro dnešní děti velmi zajímavou i užitečnou dovedností. Autorky startupu makeITtoday jsou stejného názoru, a proto otvírají pro právě započatý školní rok kurzy programování pro děti. Vystupte ze stereotypů jako je fotbal nebo keramika a přihlaste vaše dítě na kurz, který zábavnou formou rozvíjí nejen jeho kreativitu, ale podporuje i přirozenou zvídavost, schopnost argumentovat či spolupracovat.

Na pražské Letné se začátkem nového školního roku otevírají kurzy programování pro děti v rámci projektu makeITtoday. Probíhat budou v šestnáctitýdenních cyklech vždy jednou týdně. Děti se v nich naučí programovat v jenom z nejpopulárnějších a nejrozšířenějších programovacích jazyků pro děti, kterým je Scratch. Jedná se o programovací jazyk, který vyvinuli před více než deseti lety na americké univerzitě MIT (Massachusetts Institute of Technology) tak, aby byl snadno naučitelný i pro nejmenší.

„Kromě programování se děti v kurzech naučí prezentovat své projekty ostatním, diskutovat o nich a pracovat v malých týmech. Zdaleka nejde jen o to připravit děti na uplatnění v technologických firmách, ale dát jim základ pro budoucí výzvy skrz informatické myšlení,“ říká spoluzakladatelka makeITtoday Klára Štouračová.

Kurzy budou probíhat jak v českém jazyce, tak i v angličtině. Prvním programovacím jazykem bude Scratch, v dalších semestrech budou pro děti otevřeny další lekce. Plynule budou moci přejít na lekce programovacího jazyka Python, dále HTML, tedy jazyka používaného pro tvorbu webových stránek a dalších. Toto je však pouze začátek, do budoucna mají makeITtoday v plánu vytvořit první český technologický hub pro děti.

„V dnešní době je samozřejmostí, že děti ovládají moderní technologie. Častokrát lépe než jejich rodiče. Pasivní konzumace ale do budoucna nebude stačit na to, aby se realizovaly v oborech, které třeba ještě ani neexistují. Chceme učit děti tvořit-programovat, aby mohly plně využít potenciál dnešní doby a samy si jednou vybrat v jakém oboru a prostředí budou chtít pracovat a znalosti uplatnit,“ říká Silvie Zeman, zakladatelka makeITtoday.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama