reklama

Padla první klapka hořké komedie Děti samotářů

reklama

Natáčení nového celovečerního filmu Děti samotářů scenáristky a režisérky Olgy Dabrowské je v plném proudu. První klapka padla začátkem června v Praze, momentálně vrcholí práce na scénách nabíraných v úžasných lokacích v jižních Čechách a v přípravách je realizace závěrečných scén filmu v bulharské Varně. Úvodní scénu celého natáčení měl Jaroslav Plesl v roli „rytíře spravedlnosti“, kterého budete nenávidět a milovat zároveň.

Natáčení filmu Děti samotářů odstartoval Jarda Plesl. Jako Albert Sladký ve filmu nenávidí sám sebe a těmi, kdo ho milují, pohrdá. A když někým pohrdá, tak ho trestá. Má totiž pocit, že trestá spravedlivě. Podle něho jsou všichni povinni ho milovat – upřímně a z poslušnosti. Jenže když milující osoba prohlédne Albertovu podstatu, opustí ho – jako jeho filmová exmanželka Klára Pollertová-Trojanová.

Jak se s ním mohla rozejít, když na ní má „podepsaný papír“?! Mazaný Albert záhy přichází na to, jak situaci řešit. Vymlátí hospodu, neváhá se poprat, kope ublíženě do dveří a tím rozhodně nekončí. Jaroslav Plesl v těchto mrazivých životních scénách podává neuvěřitelné výkony!

Role destruktivního agresora mu sedne. Možná trochu klame štíhlou postavou a klidným úsměvem. „Abych byl upřímnej, už jsem párkrát dveře prokopl,“ přiznal jinak mírumilovný sympaťák Plesl o neplánované průpravě před první klapkou. „Snažím se vycházet trochu ze sebe. Když člověk v sobě ten vztek nemá, moc to nejde. Momentálně si pak vzpomenu na to, že třeba musím ráno brzo vstávat a on se ten vztek ve mně tak jako hezky rozdmýchá a už se mi kope docela pěkně,“ dodal spokojeně. Jak jeho noční výpravy za pomstou dopadnou i to jak mu nová role sluší, uvidíte v premiéře filmu Děti samotářů, plánované na začátek roku 2018.

Film Děti samotářů obsahem jen velmi volně navazuje na kultovní snímek Samotáři. Autorka projetu Olga Dabrowská (mj. spoluautorka námětu právě Samotářů) si dala za cíl představit, jak v současnosti žije generace oněch „samotářů“, těch, kteří prožili devadesátá léta divokým hledáním své identity. Na téma nahlíží nejen z pozice odrostlých samotářů, ale přidává příběh jejich dětí – nových samotářů, a také jejich rodičů či rodičů rodičů.

Dramatická komedie Děti samotářů přináší silné a reálné životní příběhy, nicméně i tyto vážné situace zpracovává se svébytnou lehkostí, nutnou nadsázkou a patřičným nadhledem. V dalších hlavních rolích hrají: Klára Pollertová-Trojanová, Josef Trojan, Pavel Řezníček, Vanda Hybnerová, Ivana Chýlková, Tomáš Hanák a další.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama