reklama

Paráda, Lotus zase vítězí! Binder ovládl Monzu

reklama

Rakouský jezdec René Binder měl před touto sezónou seriálu Formula 3.5 V8 velké ambice. A v dnešním závodě v Monze je do puntíku potvrdil. Český tým Lotus se díky němu opět postavil na nejvyšší stupínek.

V kvalifikaci v Monze sice René Binder obsadil „až“ třetí místo, v samotném závodě pak už ovšem triumfoval. Bohužel i díky tomu, že jeho týmový parťák a vítěz kvalifikace Pietro Fittipaldi kvůli technickým potížím skončil až hluboko v poli poražených. S desátým místem Brazilec rozhodně nemohl být spokojený. Možnost reparátu bude mít však už dnes v rámci druhého závodu.

Pro Bindera měl triumf možná trošku hořkosladkou příchuť. Cílový prapor ho totiž odmávnul až jako druhého, ale v té chvíli první Roy Nissany dostal penalizaci za zkrácení tratě.  Argentinec, který  hájí bavy týmu RP Motorsport, se rázem posunul až za Bindera. „Trošku mě mrzí, že jsem si to nevybojoval hned na trati. Na druhou stranu tohle k našemu sportu patří. Jsem rád, že mám své první vítězství z Monzy,“ měl jasno Rakušan. Žádné velké oslavy se nekonaly. Už v neděli totiž jezdce čeká další kvalifikaci a druhý víkendový závod.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama