reklama

Paráda v podání Richarda Chlada! Vytřel zrak úpně všem!

reklama

Že jste nikdy neslyšeli jméno Richard Chlad? Tak to byste měli zbystřit. Tehle chlapík totiž Mistrovství Slovenské republiky ovládl jako starý mazák a vytřel zrak všem svým zkušenějším kolegům!

Tak to byla naprostá paráda, kterou nejspíš nikdo nečekal. Richard Chlad Jr. ale ukázal, že je skutečným supertalentem a stále nevybroušeným diamantem s obrovským potenciálem. Druhý víkendový závod Mistrovství Slovenské republiky na Autodromu Most ovládl naprosto suverénním způsobem. Nejprve všem ukázal zadní stranu automobilu v rámci kvalifikace, když se svým Audi R8 LMS ultra GT3 zajel nejrychlejší čas a zajistil si tak pole-position na startovním roštu hlavního závodu.

Povedl se mu skvěle i důležitý start, při kterém nezaváhal a vedoucí příčku udržel. Potom už jen pozvolna odjížděl svým soupeřům a dokonce dokázal zajet i nejrychlejší kolo závodu. Chlad za sebou o devět sekund nechal Marcina Jedlinského s Porsche 911 GT3 týmu Olimp Racing. Na bedně pak skončil i Jakub Knoll s BMW Z4 GT3, který hájí barvy týmu Šenkýř Motorsport. Zatímco druhé a třetí místo se dalo tak nějak tušit, triumf mladého talentu byl opravdu velkým překvapením. Uvidíme, čeho všeho se od tohoto závodníka ještě dočkáme. Ale je jasné, že má přd sebou velkou budoucnost.

Kategorie GTC už pak překvapení nepřinesla. Triumfoval podobně jako v rámci prvního závodu Josef Záruba z týmu Mičánek Motorsport. Jeho týmový parťák Jiří Stránská pak dovedl druhé Lamborghini Gallardo na stříbrné příčce. Třídu -3.5 pak opanoval Daniel Skalický jedoucí v modrém BMW M3 GTR týmu Duck Racing.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama