reklama

Pětihvězdičkový karlovarský palác se poprvé představí návštěvníkům letošního filmového festivalu

reklama

Milovníkům luxusního a komfortního bydlení, kteří preferují soukromí před hotelovým typem ubytování, nabízí Rubin Luxury Apartments v nově zrekonstruovaném lázeňském paláci Rubín v Karlových Varech maximální pohodlí. Apartmánový, původně lázeňský dům, který je umístěn na exponovaném místě přímo naproti Mlýnské kolonádě, byl postaven v letech 1893–1897. Lázeňským hostům sloužil tento dům, který je chráněnou kulturní památkou ČR, s několika částečnými rekonstrukcemi v meziválečném období a padesátých letech bezmála sto let,  poté byl ale uzavřen.

Snahou současných majitelů, architektů i památkářů byla záchrana a repase dochovaných, architektonicky cenných prvků jak na fasádě, tak v interiérech. Ty navrhla renomovaná interiérová designérka Simona Fritz.

„Zadání od majitelů znělo: ‚Vytvořte takové interiéry, do kterých by se chtěla vracet i anglická královna.‘ Do všech apartmánů jsem tedy vrátila původní štukatérské prvky jako jsou fabiony či stropní rozety. S citlivou provázaností na dobu, kdy byl palác postaven, jsem vybírala i dřevěné podlahy, kliky a dveře. Dominantou všech apartmánů jsou exkluzivní tapety a látky od Designers Guild, které jim dodávají jedinečný ráz a vizuální kontinuitu. Místnosti jsou vybaveny tím nejkvalitnějším nábytkem z celé Evropy – francouzskými sedačkami od Roche Bobois, holandským nábytkem Eicholtz, dánskými koberci Massimo, italským osvětlením Flos, Masiero, Catellani & Smith, Foscarini nebo Luceplan. Každý apartmán má také specifickou výzdobu stěn – od olejomaleb mladých umělců v jednom apartmánu přes talíře Fornasetti či fotografie českého fotografa až po staré originální rámy,“ upřesňuje Simona Fritz k designu jednotlivých apartmánů.

Rubin Luxury Apartments tvoří 7 bytových jednotek, z nichž dvě jsou dvoupodlažní. První z nich je velkorysý apartmán Aquamarine se dvěma ložnicemi, který na 101 m² ubytuje celkem 4 osoby, druhou je stosedmdesátimetrový apartmán Emerald s balkonem a výhledem na kolonádu, který je dokonce pro 6 osob. Důležitou součástí Rubin Luxury Apartments je vlastní lázeňské centrum se saunami a relaxační zónou.

Samozřejmostí každého apartmánu je dostupné wi-fi připojení, Apple TV, televize Loewe s plochou obrazovkou a ozvučením reproduktory Beolit 17 od Bang & Olufsen. Kuchyně od německé značky Bauformat jsou plně vybaveny spotřebiči Miele (sporákem, ledničkou, myčkou na nádobí, kávovarem a toustovačem, rychlovarnou konvicí, mikrovlnnou troubou, pračkou a sušičkou prádla). Dokonalý servis očekávejte také od vybavení všech koupelen – nechybí měkounké ručníky, osušky, župan, pantofle, profesionální značka vysoušeče vlasů a žehliček ani limitovaná edice kosmetiky L’Occitanne. Veškeré prostory jsou plně klimatizovány.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama