reklama

Parádní start do sezóny F4: Charouz Racing System bere double

reklama

Zhruba tak nějak o tom snili a ono se to splnilo. Nová sezóna ADAC Formule 4 nemohla pro stáj US Racing – CHRS začít o moc lépe. Německý pilot Lirim Zendeli ovládl už páteční kvalifikaci a na okruhu v Oscherlebenu svou dominanci potvrdil i v obou sobotních závodech.

Nutno říct, že pátek byl tak trochu loterie. Kvalifikace totiž začala na suchu, ale v jejím průběhu začalo pršet. Doplatila na to řada jezdců, mezi nimi i další borec z US Racing – CHRS David Schumacher. Synovec legendárního Michaela Schumachera si kvůli tomu na startu stoupl až na šesté místo. V závodě si pak sice o příčku polepšil, ale určitě myslel na „bednu“. Tam se v sobotu usadili dva jeho týmoví kolegové. Zendeli vyhrál, druhé místo si vyjel rakouský pilot Mick Wishofer. Bohužel se příliš nevedlo českému zástupci v seriálu. Tom Beckhäuser dojel jedenáctý. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že rodák z Klecan u Prahy zahájil teprve svou druhou sezónu ve Formuli 4. „Vím, kde jsem udělal chyby. Každý závod je pro mě obrovskou školou. Věřím, že se budu zlepšovat,“ nepanikařil reprezentant České republiky.

Také druhý závod sobotního programu měl stejného vítěze. Lirim Zendeli prostě neměl na domácí půdě konkurenci. „Je to paráda! Věděl jsem, že zde mohu hodně dokázat. Soustředil jsem se, udělal jsem pro úspěch všechno. Snad se bude dařit i v neděli,“ přál si mladý Němec. Ani tentokrát nezářili Schumacher ani Beckhäuser. Prvně jmenovaný skončil čtrnáctý, Tom ještě o místo za ním. Oba dva budou mít možnost na reparát už v neděli, kdy v Oscherlebenu vše vyvrcholí posledním, tedy třetím závodem víkendu. „Budu připraven. Pro úspěch udělám vše,“ slíbil nejen českým fanouškům Beckhäuser. Zajímavé bezesporu je také to, že tým US Racing – CHRS měl štěstí na sponzora. Respektive společnost FAST ČR, která v týmu propaguje své značky Sencor a Fieldmann, je možná to pověstné štístko, které každý závodník potřebuje. Vždyť jezdit s vědomím, že jste FAST (v překladu rychlý), je super pocit.

Díky televizní stanici SPORT 5 si nedělní závod může vychutnat i český divák. Přímý přenos začíná v 15.45. Ještě předtím si však mohou fanoušci rychlý aut smlsnout na jiném bonbónku. Stejná stanice totiž živě vysílá i závody ADAC GTA Masters a pokud se rádi kocháte pohledem na vyšperkované a hlavně rychlé Porsche, Lamborghini nebo třeba BMW, tohle si prostě nemůžete nechat ujít.

Průběžné pořad – jezdci
1. Lirim Zendeli
2. Enzo Fittipaldi
3. Frederik Vesti
4. Mick Wishofer
5. Liam Lawson

Průběžné pořad – týmy
1. PREMA Theodore Racing
2. US Racing – CHRS
3.Van Amersfoort Racing

Průběžné pořad – nováčci
1. Niklas Krütten
2. Gianluca Petecof
3. David Schumacher

Foto: ADAC Formule 4

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama