reklama

Petra Hapková pokřtila své první CD, kterým uctila památku svého slavného otce

reklama

Jsou tomu už čtyři roky, co nás navždy opustil jeden z hudebních velikánů naší vlasti Petr Hapka. Na jeho počest se nyní rozhodla jeho dcera Petra Hapková vydat CD „Kdo jinej než já“ s jeho skladbami, které sama nazpívala. Zároveň jde také o zpěvaččino debutové album, které včera v pražském klubu Radost FX pokřtila spolu se svou maminkou Zorou Ullou Keslerovou, Petrem Maláskem a Vlastimilem Harapesem.

„Nastal ten pravý čas! Je to taková krásná vzpomínka na něj. A ty písničky jsou tak nádherné, že si zaslouží žít dál,“ vysvětlovala zpěvačka, proč právě teď CD s otcovými písněmi vydává.

O tom, které písně na albu zazní však nerozhodovala sama. „Byla to týmová práce a každý k tomu měl svůj názor a skoro se i hlasovalo. Vybírala jsem s producentem a všemi, co se na tom podíleli,“ přiznala zpěvačka, která si tam ale prosadila své srdcovky. „Mám jich víc, podle nálady jsem je vybírala. Je tam Vana plná fialek, kterou miluju a Denim blue, což je moje srdcová záležitost a na těch jsem trvala, aby na albu byly,“ dodává s tím, že písně nechala v původní podobě a jen jim dala modernější aranžmá.

Se studiovou novinkou se pojí i nový projekt, který zpěvačka představí už 28. dubna v Malostranské besedě, kde samozřejmě zazní otcovy písně. Už nyní pořádá šansonové recitály, které mají velkou odezvu. „Má to dobré ohlasy. Musím říct, že mi lidi píšou a jsem za to moc ráda, protože si myslím, že zpětná vazba je opravdu důležitá. Lidi píšou, že si ten koncert užili. Je to jiné než, když zpívám blues, tady si s těmi lidmi povídáte a zvlášť když začnu zpívat tátovy písničky, tak se lidi úplně rozplývají,“ říká dcera slavného muzikanta.

I když Petra vyrůstala se svou maminkou v Itálii, na svého tatínka vzpomíná moc ráda. „Bylo to nádherné dětství a těch vzpomínek je tolik, že si nevzpomenu ani na jednu konkrétní. Až vždycky při nějaké historce si vzpomenu a pak to vyprávím,“ tvrdila zpěvačka, která nyní s manželem Dušanem žije natrvalo v Praze a návrat zpět do jižních částí Evropy v nejbližší době neplánuje.

„Samozřejmě mi Itálie chybí a jak jsem celý život jezdila sem na prázdniny, tak teď jezdím na prázdniny tam. Akorát jsem si to jenom otočila. Zatím bych tam natrvalo žít nechtěla, protože mi to teď vyhovuje tady. Ale život je o náhodách a kdybych se třeba za tři roky vzbudila a chtěla se vrátit, tak se asi vrátím. Zatím se mi dobře žije tady, protože tu mám kamarády, manžela a zpívání,“ dodala s úsměvem Petra Hapková.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama