reklama

Petra Janů je slepá Spravedlnost!

reklama

Letošní kalendář Proměny 2014 Nadace Archa Chantal se celý nese ve znamení symbolů. Autoři projektu, fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa, si jako hlavní inspiraci pro letošní proměňování slavných českých osobností zvolili Tarotové karty a jejich symboliku.

Jedním z nich je Spravedlnost, slepá důstojná dáma s mečem a váhami, na kterých váží vinu a trest. „Přemýšleli jsme, kdo by mohl tento vysoce důstojný symbol ztvárnit a jako vždy jsme vybrali nejpřekvapivější možnost. Každý by čekal dramatickou herečku, my jsme si zvolili zpěvačku, kterou máme oba rádi, velmi si jí vážíme a o které navíc víme, že má smysl pro nadsázku a humor,“ přibližují důvody, proč se v letošním kalendáři Proměny 2014 stala Spravedlností právě zpěvačka Petra Janů, a doplňují: „Petra Janů je stálice české scény, opravdová popová hvězda a navíc si drží svůj hudební styl. Petru navíc všichni znají s kratšími vlasy, sportovně a mladistvě oblečenou, ženu s perfektní postavou. Proto nás lákalo představit jí v roli důstojné strážkyně spravedlnosti, starší dámy, ze kterého sálá autorita, možná trocha posvátného strachu.“

Osvědčený tým!

A autoři se nemýlili, málokdo Petru Janů na fotografii pozná. A to je pro autory vždy velká odměna. „Oba se tím výborně bavíme. Lidé koukají na fotografii a nedokážou uhodnout, kdo na ní je. I když je ten člověk podle nás vždy poznat. Stačí změnit některý z prvků, který ho charakterizuje, a máte vyhráno. Petře jsme zakryli oči a má dlouhé vlasy. Zdánlivě jednoduchá změna a funguje perfektně. Přitom na druhý pohled je jasné, že to Petra Janů je. A to nás vždycky dobře pobaví,“ popisují účinek proměn Petr Kurečka a Marek Škarpa. S tím jim už pět let pomáhá tým vizážistek Veronika Milá, Adéla Bartáková a Jana Dufková, společně s kostýmní výtvarnicí Kateřinou Kutovou. A je překvapení, že některé z prvních fotografií z kalendáře Proměny tak fungují i po pěti letech: „Dodnes jsou fotografie z prvního i druhého kalendáře, kde se nechytá vůbec nikdo. Stálá instalace fotografií je v Praze v divadle na Ořechovce a dodnes se u ní zastavují diváci a stále u stejných fotografií se dohadují, kdo by to mohl být,“ popisují Petr s Markem drobné radosti z pěti let společného vymýšlení a realizování Proměn pro Nadaci Archa Chantal a dodávají: „I v tom nejnovějším kalendáři, který ve středu pokřtíme, jsou tak čtyři proměny, které budou zas a znovu vzbuzovat otázky, kdo to je. Ta s Petrou Janů bude, podle nás, jednou z nich.“ Křest kalendáře Proměny proběhne 6. listopadu a kromě Petry Janů se v něm představí Dana Batulková, Nina Divíšková, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Ivana Chýlková, Klára Issová, Vladimír Javorský, Hana Maciuchová, Ondřej Sokol, Stanislav Zindulka a samozřejmě i zakladatelka Nadace Archa Chantal – Chantal Poullain.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama