reklama

Na Petříně tekl pot proudem

reklama

Poslední květnová neděle byla pro milovníky běhu opravdu velkou výzvou. Sešli se na pražském Petříně 28. května při příležitosti Prague Trailu, druhého běhu série KTRC. Teploty neměly daleko k tropickým hodnotám, a tak se závodníci opravdu zapotili. A s nimi i známé tváře, které se během rozhodly podpořit dobrou věc. Nechyběly zde hvězdy oblíbeného televizního seriálu Modrý kód ani finalistky České Miss. A jak si s náročnou výzvou všichni poradili?

Petřín, který je známý především svou romantickou atmosférou, se tentokrát proměnil v opravdový terénní trail. Závodilo se na trasách v délce 5 a 10 kilometrů. Nejednalo se však o žádnou nedělní procházku. Trasa zabíhala mimo zpevněné cesty, běželo se po kostkách i po schodech, nahoru i dolů. Největším oříškem bylo převýšení plných 500 metrů. VIP závodníci se však náročného profilu trati nezalekli, vždyť šlo o dobrou věc! Část z každého vybraného startovného totiž podpoří 4 vybrané pacienty z FN Motol, kterým osud ukázal svou odvrácenou stranu. Herci ze seriálu Modrý kód, který se partnersky na tomto projektu podílí, do toho dali všechno. Do běhu se zapojil například Filip Cíl nebo Václav Vašák, kterého při sportovním výkonu podporovala manželka.

Mezi závodníky se neztratil ani Jakub Štěpán, kterému fandily finalistky České Miss 2017. Ty doslova po boku zdolávaly všechna úskalí trati. I když byl mladý herec v cíli opravdu vyčerpán a musel výkon rozdýchat vleže na zemi, už přemýšlel o tom, jak zlepšit svůj čas v dalším běhu této série. Jedná se o Kralický půlmaratón, který se uskuteční v sobotu 10. června 2017 na Horní Moravě.

Své kolegy přišly podpořit Marika Procházková a Eva Čížkovská. „Bohužel jsem po nemoci a ještě dobírám antibiotika, takže sportování je pro mě vyloučené. Příležitost pomoci tam, kde je to třeba, jsem si ale nemohla nechat ujít. Jsem ráda, že jsem se mohla zhostit alespoň startovací pistole,“ nechala se slyšet Eva. Obdivuhodný výkon předvedl Jiří Holoubek z hudební skupiny Spirituál Kvintet. Dokázal, že i přes svůj věk je ve skvělé kondici, a hravě si poradil s 10kilometrovou tratí. V takových klimatických podmínkách a terénu mu tento výkon mohou mladší kolegové jen závidět.

Zajímavostí je rovněž souboj týmů z několika nemocnic. Zástupci FN Motol totiž svým nadšením strhli další 4 týmy složené ze zástupců fakultních nemocnic a Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Nejlépe v závodě obstál tým nemocnice Na Homolce. Rozhodně nejelegantnější výkon ovšem předvedla Pavlína Danková z FN Motol. A s pýchou pak také předávala cenu MUDr. Adamovi Jindrovi, který v rámci nemocničního derby doběhl s bezkonkurenčně nejrychlejším časem.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama