reklama

Pietro Fittipaldi bude závodit za Lotus, Binder ve stájí zůstává

reklama

Zajímavé jméno získal v sérii Formule V8 3,5 do svých řad český tým Lotus. Po excelentním konečném druhém místě z minulé sezóny to vedení stáje dost možná myslí vážně s útokem na nejvyšší metu. I proto si pláclo s majitelem slavného příjmení, pilotem Lotusu se totiž stal Pietro Fittipaldi.

Vnuk dvojnásobného mistra světa formule 1 Emersona Fittipaldiho doslova zářil během testů před novou sezónou ve španělském Jerezu, když dokonce zajížděl nejrychlejší časy. „Práce s týmem se mi moc líbila. Jsou to opravdoví profesionálové,“ pochvaloval si sympatický závodník. Motivací mu mohl být i fakt, že jeho děda vyhrál svůj první titul v seriálu formule 1 právě v barvách Lotusu. Fittipaldi tak ve stáji doplní Reného Bindera, který se v předešelé sezóně velmi osvědčil. Jako nováček se dostal pětkrát na stupně vítězů, což je výborný počin. „Rok 2016 byl pro mě zlomový. Mám na co navazovat,“ usmíval se pětadvacetiletý Rakušan.

Lotus tak disponuje velmi silnou dvojicí jezdců. „Jsem rád, že máme zrovna tyto dva. Chci Pietra přivítat v naší rodině, v přípravě prokázal, že je velmi dobrým závodníkem. Emerson je můj velmi dobrý přítel, o to větší mám radost, že s námi bude jeho vnuk,“ potvrdil majitel týmu Antonín Charouz. Na stejnou notu byl naladěn i manažer stáje Bob Vavřík. „Jsem hrdý na to, že se k nám Pietro připojil. Jméno Fittipaldi hodně znamená ve formuli 1 a věřím, že historii bude psát i v seriálu Formule V8 3,5.“ Uvidíme, kam až to černo-zlatá stáj dotáhne. V každém případě má nakročeno hodně vysoko, možná úplně nejvyš.

Foto: sociální sítě 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama