reklama

Pijte s noblesou a inspirujte se u České Miss Gabriely Kratochvílové!

reklama

Se zimou nepřichází pouze tuhé mrazy a ponuré počasí, ale také večírková a plesová sezóna. Dámy doma stráví hodiny před zrcadlem, aby na svém obličeji vykouzlily ten nejlepší make-up, oblečou nejnovější róby a se skleničkou sektu v ruce budou korzovat mezi svými přáteli a známými.

Kolik skleniček ale mohou vypít, aby neztratily svou noblesu a jejich domácí příprava nepřišla nazmar? Ptali jsme se České Miss Gabriely Kratochvílové, která má s  večírky zkušenosti, a zjišťovali jsme, jaké jsou její triky pro uchování elegance a stylu. Plesová sezóna je jedním z nejelegantnějších období roku a tohle období si také žádá elegantní drink, jakým je Bohemia Sekt. Zlatavá barva a jemné perlení Bohemia Sektu se vždy postará o jedinečný zážitek. Žádná z nás ale nechce být středem pozornosti kvůli nadměrné konzumaci alkoholu. Jak tedy přežít večírek, na kterém sekt teče proudem? Stačí jen dodržovat pár základních pravidel.

Alkohol prokládejte vodou

Toto je snad nejznámější pravidlo, které ovšem funguje. Alkohol totiž dehydratuje organismus, a tak je potřeba pravidelně doplňovat tekutiny. Správně byste měla na jednu skleničku vypít stejné množství vody. Vyhnete se tak opilosti a další den vás navíc nebude bolet hlava. Pozor ale na perlivé vody. Oxid uhličitý na sebe váže alkohol, který se vám tak rychleji dostává do organismu a způsobí tak náhlý pocit podnapilosti. „Většinou chodím na večírky pracovně, když tedy nepočítám třeba narozeninové oslavy s přáteli, a na nich musím být střízlivá. Víno a sekty ale miluji a na večírcích si je vychutnávám. Každou skleničku ale pořádně zapíjím vodou, abych si uchovala noblesu, kterou musí Česká Miss mít,“ svěřuje se Gabriela.

Najezte se

Na večírek rozhodně nechoďte hladová. Do vyhládlého těla se totiž alkohol vstřebává mnohem rychleji a jediná sklenička by pro vás mohla být fatální. „Před každým večírkem se vždy pořádně najím. Někdy se totiž stane, že člověku nesedne i jediná sklenička. S plným žaludkem se toho ale bát nemusím,“ směje se Gabriela.

Nemíchejte

Pokud se na začátku večera rozhodnete třeba pro sekt, vydržte u něj celý večer. Pokud totiž skleničku místo vodou proložíte jedním „panákem“, za dámu rozhodně nebudete. „Já se pro jistotu vyhýbám i koktejlům s tvrdým alkoholem – přece jen je u nich obtížnější odhadnout správné množství. Proto neriskuji a zůstávám u vín a sektů,“ dodává vítězka České Miss.

Usrkávejte

Zkuste u jedné skleničky vydržet co nejdelší dobu. Pojměte večer jako degustační menu a svou skleničku sektu si vychutnávejte.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama