reklama

Pitná voda do Afriky, do projektu Kapky naděje se zapojila další společnost

reklama

Společnost Rondo.cz oznámila zahájení spolupráce s neziskovou organizací Kapka Života, jejímž posláním je přinášet pitnou vodu do těch míst Afriky, kde je její citelný nedostatek. Rondo.cz nabízí zdarma neziskové organizaci motivační a věrnostní výhody své byznys platformy a každý dárce získává za darované peníze body – tzv. Rondony do zábavné hry o hodnotné ceny. Dále Rondo.cz zařazuje do soutěže autentické výrobky z afrických zemí a výtěžek daruje na podporu Kapky života.

„Rozhodli jsme se podpořit neziskovou organizaci Kapka života a nabídnout jí výhody naší platformy, které dokáže odměnit dárce a motivovat je k další podpoře. Jsme rádi, že naše řešení, která již pomáhá předním českým společnostem, bude pomáhat i nezištně v neziskovém sektoru,“ říká Lukáš Vršecký, jednatel Rondo.cz. „S Rondo.cz chceme dělat lidem radost. Jsme rádi, že se nyní můžeme podílet na přinášení radosti tam, kde je to potřeba nejvíce,“ dodává Vršecký.

Kapka života buduje studny v těch místech Afriky, kde je pitná voda nedostupná několik kilometrů. Děti zde pak totiž nemají možnost chodit do školy právě proto, že mnoho času stráví na cestách, aby pro rodinu zajistily pitnou vodu mnohdy z deseti a více kilometrů vzdálených nádrží. Cílem je vyvrtat v této oblasti co největší množství studen, které umožní dětem chodit do školy a ženám pracovat. Tyto studny jsou určeny místním komunitám (osadám, vesnicím) v nejchudších oblastech a organizacím provozujícím sociální a vzdělávací činnost (sirotčince, školy, zdravotní střediska).

Ročně na následky průjmových onemocnění z nedostatku čisté a pitné vody, jako jsou například cholera či úplavice, umírá více než 1,8 milionu dětí. Toto číslo je dokonce vyšší než počet úmrtí na následky HIV, AIDS a malárie dohromady.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama