reklama

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity?

reklama

Mnoho rodin v létě řeší problém, jak se v době letních prázdnin postarat o děti. Dovolené není mnoho, babičky také nemohou hlídat každému a pořád. Dobrým řešením jsou letní tábory a jejich nabídka je opravdu pestrá. Zvláště ty specializované se ale mohou stát pro rodinný rozpočet zátěží. Tím spíš, když má rodina více ratolestí. Jak tábory a kurzy financovat? Kdy se vyplatí vzít si pro tento účel půjčku nebo využít kontokorent či kreditní kartu?

„Abyste mohli dětem dopřát rozumný a zajímavý letní program, ponese to s sebou finanční nároky. Ideální je financovat tyto aktivity z vlastních zdrojů a s výdajem počítat v ročním plánu, případně přes rok na léto šetřit. V některých případech se však vyplatí konzultovat financování se svojí bankou. Možností je totiž celá řada,“ říká Gabriela Brůhová ze Sberbank.

Klasické dětské tábory
Klasikou mezi letními dětskými tábory jsou pobyty v přírodě v některém z malebných koutů České republiky. Děti zde zažijí mnoho legrace a dobrodružství, naučí se spoléhat sami na sebe a na své kamarády, loví bobříky a poznávají přírodu. Zaměření tábora záleží na pořadatelích, ale nejčastější formou je tábornicko-skautská tradice doplněná o nejpopulárnější sporty. Cena se pohybuje obvykle od 2500 Kč / týden.

Příměstské tábory
Oblíbenou formou letních dětských táborů jsou příměstské tábory, kdy děti ráno přicházejí a odpoledne si je rodiče vyzvedávají. Tato forma letních aktivit nabízí nepřeberné množství zaměření, z nichž mnoho přináší dětem výrazný rozvoj. Vybírat můžete například mezi přírodovědným, výtvarným, tanečním, ale i tenisovým, fotbalovým či jazykovým zaměřením. Cena začíná zhruba na 2000 Kč / týden, ale může se vyšplhat až na několikanásobek.

Letní jazykové kurzy
lternativou k táborům jsou i letní jazykové kurzy v zahraničí. Obvykle jsou určené pro starší děti a kromě zajímavého dobrodružství za hranicemi jsou i užitečným vkladem do života. Jazykové kurzy se liší podle intenzity, které teenageři výuce věnují. Od toho se odvíjí také cena. Například dvoutýdenní intenzivní kurz němčiny v Hamburku s cestou, školným, ubytováním a kapesným může vyjít i na 50 tisíc korun. „Investice do vzdělání patří nesporně mezi ty náklady, nad kterými se dlouze nepřemýšlí. S financováním rozvoje potomka v tomto případě dokáže pomoct i banka – půjčku vyřešíte snadno a rychle i přes internet,“ říká Gabriela Brůhová ze Sberbank.

Vzdělání a rozvoj dětí je dlouhodobá investice, vyplatí se
Zlaté pravidlo nakládání s penězi říká, že rozumné je splácet věci tak dlouho, jaká je jejich životnost. Co se týče vzdělávání, koníčků a volnočasových aktivit dětí, jedná se jistě o opodstatněnou investici.

Hranici, kdy se investice vyplatí, si musí určit každý sám. Stejně tak rozhodnutí, zda například základy malby či digitální fotografie jsou pro vaše děti tou pravou investicí. „Pokud se vám však nebudou dostávat volné finanční prostředky, doporučujeme tuto potřebu otevřeně konzultovat se svým bankéřem, který nabídne nejvhodnější řešení,“ uzavírá Gabriela Brůhová ze Sberbank.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama