reklama

Plesová sezóna je v plném proudu! Na co nesmíte zapomenout?

reklama

Leden a únor jsou u nás tradičně sezónou plesů. Možná se i vy na jeden takový právě chystáte. Díky následujícím tipům pro vás bude příprava na ples nebo večírek opravdu hračkou. Už se nemusíte bát, že se v každodenním shonu nestihnete na tu velkou akci nachystat, že se vám večer rozteče make-up nebo že se druhý den ani neodvážíte vyjít ven, byť jen k Vietnamci do večerky.

Jít na akci pouze s malým psaníčkem je sice příjemné, celovečerní zábava se však neobejde bez několika drobností. Co všechno byste si měla vzít na ples s sebou, abyste oslnila okolí a zůstalo tomu tak po celý večer? Zde nabízíme několik tipů:

  • Mini deodorant – obzvlášť, pokud plánujete protančit celý večer. Malý deodorant vás ochrání před nepříjemným pocitem a hlavně nevzhlednými koláči v podpaží.
  • Cestovní kartáček a pasta – svěží dech beze zbytků jídla mezi zuby. K tomu asi není co dodat.
  • Cestovní parfém – pokud nedisponujete miniaturami parfémů, skvělým tipem je tzv. atomizér či travalo – malá lahvička se sprejem, do které si odstříknete svůj oblíbený parfém. Dobrý pomocník, který se vám vejde do jakékoli kabelky.
  • Prášek proti bolesti – co si budeme povídat, tuhle kouzelnou pilulku už v kabelce stejně nosí většina s nás.
  • Lak na vlasy – pro úpravu vašeho účesu během večera i fixaci složitějších kreací je nezbytný.
  • Krém na ruce, dezinfekční gel – protože ty zkrátka upotřebíte vždy. Je opravdu nevhodné podávat při seznamování namísto jemné ženské ruky suchou a škrábající dlaň.

Příprava před plesem

Asi byste se doma večer po vyčerpávajícím pracovním dni nejraději hned odlíčila a naložila do vany, jenže vás ještě čekají dlouhé hodiny na plese nebo jiné taneční zábavě. Máte na to všechno jen pár minut, tudíž není dobré ztrácet čas zdlouhavými přípravami. Jděte na to chytře.
Obličej: Předejděte otiskům rudé rtěnky na zubech tím, že si před jejím nanesením vklepete silnější vrstvu balzámu na rty přímo do jejich středu směrem dovnitř. Vytvoříte tím natolik klouzavý povrch, že výrazná rtěnka nebude mít tendenci přilnout vám na zubech. Den předem si udělejte peeling, vaše pleť pak bude zářit. Vyzkoušejte například peeling s okamžitým účinkem z řady Herbalife SKIN, je čistě přírodní ze semínek ostružin. Vaše večerní líčení nemusí být přehnaně výrazné. Stačí několik drobností, například třpytivé stíny na oči a umělé řasy, a váš pohled bude naprosto okouzlující.
Tělo: Šupinatou pokožkou si přidáváte věk. Nalejte si do dlaní kapku oleje, vynikající je ten kokosový, a vetřete ji na odhalená místa jako nohy, ramena či dekolt. Hladká lesklá kůže odláká pozornost od vašich případných zvětšených žilek či jizev.
Vlasy: Většina produktů vlasové péče by měla být pro lepší výsledek použita výhradně na suché vlasy, s výjimkou těch určených přímo do vlhkých či mokrých vlasů, jako je kondicionér či balzám. Před stylingem tedy vlasy pořádně vysušte. Pro lepší držení účesu si vlasy raději umyjte den předem a nezatěžujte je těžkými přípravky.

Na plese

Některé problémy, které se během večera na plese nebo party objeví, nezachrání ani vaše taštička poslední záchrany. Jacquie Carter, kosmetická guru společnosti Herbalife, má pro vás několik tipů:
Pupínky: Objevil se vám svědící pupínek či jeho předzvěst v podobě svědění? Předejděte jakýmkoliv následkům kostkou ledu, která zklidní podráždění kůže.
Poletující vlasy: Osvědčeným trikem je prohrábnout vlasy rukou s nepatrným množstvím rozetřeného krému na ruce (který máte na základě našich výše zmíněných rad už jistě nachystaný v kabelce). Krém zatíží vlasy a vy se tak vyhnete poletující svatozáři.
Zmatněte pleť: Během večera, kdy se ve víru tance potíte pod lustry a reflektory, produkují vaše mazové žlázy docela hodně oleje. Tím, jak se promísí s make-upem, začne se vám lesknout nos a zvýrazní se vrásky. Výborný trik je použít kousek ubrousku či toaletního papíru, který si lehce přikládáte na mastná místa pleti. Jemný papír odsaje olej, aniž by zničil váš make-up.
Svěží dech: Pokud se vám již do kabelky nevešel kartáček ani pasta, osvěžte svůj dech během večera chladivou žvýkačkou nebo plátkem citronu. Citrus zvyšuje produkci slin, a tím i odstraňování zbytků jídla či nápojů.

Po plese

Přestože dodržíte vše výše jmenované, nedostatek spánku po prohýřené noci je pro vaši pleť v každém případě zhoubný. Na oteklé oči přiložte vychlazené pytlíky černého čaje nebo z mrazáku vychlazené čajové lžičky. Chlad pomůže zredukovat oteklost unaveného očního okolí. Pro oživení mdlé a unavené pleti si pohrajte s bronzerem naneseným v tenké vrstvě na nos, tváře a čelo tam, kde by vás přirozeně opálilo slunce, a pak přidejte trochu růžové tvářenky. Požijte kvalitní krémy na pleť a oční okolí plné výživných látek. Nám se ozkoušela řada Herbalife SKIN. Následky zábavného večera pomůže také odstranit hloubkově čistící maska s obsahem jílu.
Tip na závěr: Nezapomeňte, že nic z předchozích tipů a rad, jak vypadat báječně a ohromit na plese či večírku nebude fungovat bez dávky sebevědomí, úsměvu a dobré nálady. Tak se krásně bavte a užijte si plesovou sezónu co nejlépe.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama