reklama

Přijďte si prohlédnout postavy z Večerníčků v netradiční podobě

reklama

Oblíbenou postavičku Večerníčka dobře znají všichni malí i velcí televizní diváci. Roztomilý panáček s papírovou čepičkou nás každý podvečer neúnavně zve do světa krátkých pohádek před spaním. Jeho autorem je malíř Radek Pilař a na obrazovce se objevuje již déle než 50 let.

Pokud patří k vašim oblíbeným hrdinům, rozhodně nezapomeňte o víkendu 6. – 7. února 2016 navštívit pražskou Galerii Harfa. Uskuteční se zde 5. ročník Festivalu ledových soch – letos právě s tématikou představitelů známých českých Večerníčků. V rukou umělců zde prosté ledové kvádry nabudou novou podobu a přenesou vás do světa dětských fantazií. Nenechte si ujít zajímavý program, který začíná oba dny od 14 hodin.  Střecha Galerie Harfa pravidelně každý rok během mrazivé zimy ožívá v rytmu Festivalu ledových soch. Tato akce je největší událostí svého druhu pořádanou v České republice a v letošním roce oslaví první půlkulaté výročí. Každý z ročníků je věnován jednomu konkrétnímu tématu. Zatímco letos se bude jednat o populární postavičky z českých Večerníčků, loni jsme si zde mohli prohlédnout známé atlety vyvedené v ledu, v předcházejících letech pak sochy s tématikou zimních olympijských her, zvířata v polární zoo nebo portréty předních českých a zahraničních politiků.

Můžete i hlasovat

Všechny sochy budou vznikat na střeše nákupního centra. Zde budou následně i vystaveny, dokud si s ledovou krásou neporadí jarní obleva. A na jaké pohádkové hrdiny se můžete těšit? Mnoho fanoušků si jistě získá populární duo z klobouku Bob a Bobek. Neméně obdivovatelů bude mít přerostlý mazlíček Maxipes Fík. Nechte se překvapit, zda mezi exponáty najdete i nestárnoucího Krtečka se svými kamarády. Do Galerie Harfa první únorový víkend z mechu a kapradí zavítají také Křemílek a Vochomůrka. Pozadu nezůstane ani Rákosníček a mnoho dalších…Pokud máte svůj oblíbený Večerníček, rozhodně nezapomeňte pro svého favorita hlasovat v soutěži o nejkrásnější ledovou sochu. Konečné výsledky budou vyhlášeny v neděli odpoledne. Během celého víkendu na děti také čekají drobné soutěže. Den si navíc můžete zpestřit nakupováním nebo aktivním pohybem. Stačí si na místním ledovém kluzišti PRE ARENA zapůjčit brusle a pak už se jen prohánět s větrem o závod.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama