reklama

Pohádkář se představuje!

reklama

Již 6. listopadu vstupuje do kin filmová love story režiséra Vladimíra Michálka Pohádkář podle scénáře Marka Epsteina na motivy stejnojmenného bestselleru Barbary Nesvadbové.

V hlavních rolích se potkají Jiří Macháček, pětinásobná držitelka Českého lva Anna Geislerová a poprvé v českém filmu hvězda světového modelingu Eva Herzigová.  Čtvrtou postavou, která je vlastně klíčem k příběhu, je kapitán Rott, jehož hraje Matěj Hádek, ve filmu dále uvidíme Annu Linhartovou, Marianu Kroftovou, Jiřího Dvořáka a další. Hudbu k filmu složil Roman Holý.

„Pro mě je to příběh o vášni, která může být spalující a která si dříve nebo později vybere svou daň,“ představuje režisér Vladimír Michálekfilm.S vášní se nedá kalkulovat, je to velice špatný obchodní artikl. Doufám, že tohle se nám podařilo do filmu dostat.“

Pohádkář, příběh o muži uvězněném ve vlastních lžích a životě mezi dvěma ženami, patří k nejprodávanějším titulům Báry Nevadbové, do současnosti se knihy prodalo na 80 tisíc výtisků.

„Nejsem žádný hamoun, ani nejsem natolik pyšná, abych si říkala, že na moje knížky mi nesmí nikdo sahat,“ říká otevřeně Bára Nesvadbová a přiznává:  „O zfilmování Pohádkáře jsem nikdy neuvažovala, ale když pak do projektu vstoupil Vladimír Michálek, tak jsem byla velmi ráda, že k té knize přistoupil, a přistoupil k ní bez jakýchkoliv předsudků a poctivě.“

Scenárista Marek Epstein našel klíč k vyprávění Pohádkářova příběhu, který v literární předloze pracuje především s emocemi, v detektivním pátrání po identitě utonulého muže.

Kapitán Rott (Matěj Hádek) postupně odhaluje milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje. Ve svém světě je tím, kým zrovna chce být, zde platí pouze tady a teď, zapomíná se, co bylo včera a nečeká na to, co bude zítra. Pohádkářovu šarmu se tak lehce podléhá.

Moje postava je vlastně určena vztahem k ženám,“ říká Jiří Macháček „Má několik identit a on sám vlastně ani nepovažuje za důležité, která z nich je ta pravá.“

„Karla je žena ve středním věku, která si uvědomí, že nikdy neprožila tu pravou lásku a v tomhle ztroskotanci ji najde…a prožívají spolu vášeň, ty krásné věci, které by si měli prožít všichni,“ přibližuje svou postavu Eva Herzigová.

 Já hrozně ráda hraju vedlejší role, protože dávají člověku větší volnost, je na vás menší tíha… A navíc Dana je taková peprná a ostrá, a to jsou pro herce odměny, to se hezky hraje,“ říká o úloze právničky Dany, která je druhou životní partnerkou Pohádkáře herečka Aňa Geislerová.

Trailer k filmu zde:

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama