reklama

Pohádkové Vánoce v Harfě byly slavnostně zahájeny

reklama

Blíží se adventní období, které je předzvěstí Vánoc, nejkrásnějších a nejoblíbenějších svátků roku. Tato doba je spojena s rozjímáním a celoročním bilancování, ale i s nakupováním dárků a hektickými přípravami. Pojďte si tento čas v letošním roce užít a využijte jej k rodinnému výletu. Obchodní centrum Galerie Harfa připravuje zajímavou akci s názvem Pohádkové Vánoce v Harfě.

Její součástí je krásná výstava kostýmů z nejpopulárnějších českých pohádek i bohatý doprovodný program. To si nemůžete nechat ujít! Výstava byla slavnostně otevřena v úterý 29. listopadu a bude k vidění až do 8. ledna 2017. Oficiální zahájení proběhlo samozřejmě v pohádkovém duchu! Zúčastnil se jej princ Miroslav Šimůnek, královna krásy Iveta Vítová, moderátorky Kristina Kloubková, Kateřina Kristelová a Agáta Prachařová.

Součástí expozice, která vznikla ve spolupráci se Studiem Barrandov, jsou nejen původní kostýmy, ale i originální koutky z pohádek. Děti se tak ve své fantazii přenesou třeba do zámecké komnaty, známého mlýna Máchalových nebo dokonce do pekla. Mohou si také vyzkoušet, jaké je to posadit se na královský trůn a dokonce se v něm i vyfotografovat.

Na Harfě si připomeneme oblíbené tituly S čerty nejsou žerty, Nejkrásnější hádanka, Princ a Večernice, Jak se budí princezny, Ať žijí duchové, Obušku, z pytle ven a Hrátky s čertem. Zblízka si prohlédneme kostýmy, které nosily české herecké hvězdy, jako je Rudolf Hrušínský, Alena Vránová, Jiří Sovák, Libuše Šafránková, Radoslav Brzobohatý a mnoho dalších.

Kromě exponátů, které se jen tak nevidí, je připraven i zábavný doprovodný program, který bude probíhat vždy o víkendu. Rodiče mohou spolu s dětmi sledovat pohádky nebo řešit zapeklité kvízy. Pro děti jsou přichystány atraktivní workshopy. Mohou se třeba zblízka seznámit s náročnou prací filmových maskérů. Kouzlo dávných časů jim připomene předení na kolovrátku. Chybět nebudou ani zajímavé hry o ceny, edukační projekty nebo autogramiády pohádkových herců.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama