reklama

Pohádky, které podporují rozvoj dítěte

reklama

Není to tak dávno, co dětem byly dostupné jen kreslené nebo hrané pohádky. Technický pokrok se ale nevyhnul ani této oblasti tvorby a tak tu dnes máme k dispozici mnoho hraných a animovaných pohádek. Ty jsou v porovnání s těmi dřívějšími tematicky pestřejší a po grafické stránce propracovanější. V souvislosti s tím se však často mluví i o vyšší míře zobrazované agresivity i faktu, že se z nich pomalu vytrácí dobro. Přinášíme proto tipy na takové pohádky, které se svým dětem nebudete muset bát pustit.  

Máša a Medvěd
Příběh o malém děvčátku a medvědovi se začal vysílat v roce 2009 a od té doby jeho popularita stále stoupá. Dobrodružství malé Máši si zamilovalo mnoho dětí a není se čemu divit. Zábavná ruská 3D animovaná pohádka ukazuje v krátkých, sedmi minutových dílech veselá lesní dobrodružství. Důvodů, proč je tato pohádka vhodná pro děti, je hned několik. Kromě edukace určování toho, co je nebo není správné, pomáhá rozvíjet dětskou fantazii a nejmenší učí  lásce ke zvířatům. Názorně ukazuje i to, jak pomoci druhému, nebo co je to přátelství. Žádné agresivity se tu bát nemusíte. Divácky oblíbený je tento seriál i díky efektní animaci a rytmickým písničkám, které jej doprovází. Příběhy malé Máši můžete sledovat od pondělí do pátku na televizní stanici Minimax. Mimochodem, věděli jste, že tato nerozlučná dvojka má již sochu? Stojí v ruském městě Elan´.

Bořek Stavitel
Jak název seriálu sám napovídá, jedná se o pohádky určené především malým chlapcům. Příběhy ukazují, jak zajímavé a zábavné je postavit dům, nebo opravit střechu či silnici. Bořek, který ovládá mnoho řemesel, je zkrátka všude tam, kde je ho zrovna potřeba, a vždy si se vším hravě a s úsměvem poradí. Tento seriál u dětí podporuje zájem o praktické věci a ukazuje jim, že bychom si všichni měli pomáhat. První sérii můžete sledovat na televizní stanici Minimax. Jen si budete muset přivstat, vysílá se totiž od 6 hodiny ranní.

Mia a já
Pohádka o jednorožci a děvčeti, které musí zachránit svět, potěší hlavně děti, které zbožňují magický svět čarovných zvířat. Přes portál, který vytvořil její otec, se naše hlavní hrdinka přenese do imaginárnícho světa, který nutně potřebuje její pomoc. Společnost jí tu dělají elfové, draci, jednorožci a další rozmanité bájné bytosti. Najde v sobě Mia odvahu a sílu zachránit tento svět? To se v srpnu dozvíte na televizní stanici Minimax. Barvy a mnoho zajímavých míst i příběhů v dětech podporují rozvoj fantazie a přenáší je do jejich světa skutečných pohádek.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama