reklama

Poslední rozloučení s Jakubem Zedníčkem: Dorazil strýc Pavel Zedníček i Bolek Polívka

reklama

Rodina, přátelé a herečtí kolegové se ve čtvrtek před polednem Na Činoherní scéně Městského divadla Brno naposledy rozloučili s mladým hercem Jakubem Zedníčkem (27). Ten nešťastně zahynul jen půl hodiny po Silvestru na D1 při srážce s dodávkou, když se po své autonehodě snažil přejít dálnici. Zanechal za sebou milující manželku Lenku Janíkovou a devítiměsíční dcerku Mayu, které byly mezi přítomnými hned v první řadě jen několik sedadel od hercova strýce Pavla Zedníčka.

V očích všech se zrcadlil obrovský smutek, který zesilovala skutečnost, že odešel velmi mladý a talentovaný člověk, jenž mohl za sebou ještě mnohé zanechat. Poklonit se k rakvi, které dělali stráž jeho kolegové, a pronést proslov na jeviště přišel šéf muzikálového souboru brněnského divadla Petr Gazdík, poté také herec Dušan Vitásek a později také samotný ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša. „Okamžitě když přišel do našeho divadla nás v celém průběhu jeho angažmá nepřestával udivovat svou neuvěřitelnou energií. V každé situaci byl naprosto odevzdaný své práci, své postavě, do níž vždy vmíchal neobyčejný talent, výsostnou profesionalitu, mimořádnou osobitost a nakažlivý optimismus,“ řekl ředitel Stanislav Moša a pak mu do nebe poslal dojemný vzkaz: „Jakube, tvůj odchod byl tak nečekaný, že jsme to prostě neunesli. Chtěl bych ti poděkovat za tvou obětavost a přátelství.“

Mezi proslovy a střídání stráže u rakve zahrála cimbálová kapela, vystoupil stepařský soubor a na projekci se promítaly fotky z Jakubova osobního, ale i profesního života, a dokonce zazněly i zvukové záznamy z některých představení jako Limonádový Joe, Král Lear nebo legendární komedie Donaha!, kde Jakub účinkoval. Na poslední rozloučení dorazil také Bolek Polívka nebo herečka Alena Antalová. Nejbližší rodina poté pokračovala v neoficiálním loučení v brněnském krematoriu.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama