reklama

Pozor soutěž! Vyhrajte luxusní arganový olej z Maroka!

reklama

Poslední dobou se o něm čím dál více mluví a zájem o něj stoupá i u nás. Řeč je o arganovém oleji. Arganový olej známý také jako MAROCKÉ či TEKUTÉ zlato patří mezi nejléčebnější a nejdražší oleje na světě. Olej se využívá pro kosmetické i gastronomické účely. Vyrábí se z plodů pouštního stromu Argania Spinosa, který se nachází pouze v jiho-západním Maroku. Tyto stromy jsou nyní ohrožené a pod ochranou UNESCO.

Jeho kosmetické a léčebné účinky jsou berberským ženám známy již po staletí. Arganový olej můžete použít na celé tělo a obličej. Lehce se vstřebává,  nezanechává pocit mastnoty a neucpává póry. Dále ho můžete použít na vlasy, kterým dodává lesk a zvyšuje jejich pevnost. Účinný je také při odstraňování jizev po porodu, hojí pokožku při ekzémech, lupence či akné. Vhodný je na masáže či opalování – napomáhá k zhnědnutí a díky přírodnímu faktoru chrání pokožku před spálením. Olej je vhodný pro těhotné ženy a děti. Potravinářský arganový olej je cenný díky svým organoleptickým vlastnostem. Získává se odlišným způsobem než olej kosmetický. Jádra arganu se před listováním praží, díky tomu se olej vyznačuje tmavší barvou a velmi výrazným ořechovým aroma. Obohacují se jím pokrmy jako kuskus, ryby, masa, saláty a omáčky. Olej napomáhá při snižování hladiny cholesterolu, má příznivé účinky na imunitní systém a pomáhá předcházet riziku rakoviny. Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin je posilována funkce orgánů (srdce, játra, cévy, lymfatický a nervový systém), napomáhá při otocích a zánětech. Olej je vynikající při artróze, bolestech kloubů a revmatických potížích, stimuluje krevní oběh a tím upravuje krevní tlak. Je vhodný pro diabetiky.

Pokud si i Vy chcete vyzkoušet účinky arganového oleje nebo jinou kosmetiku na bázi tohoto oleje, doporučujeme Vám navštívit obchod www.arganovy-olej.cz. Najdete zde kosmetiku, která je dovážena přímo z Maroka od komunity berberských žen.

Soutěžte s námi o tři balíčky kosmetiky z arganového oleje!

Soutěžní otázka:

Kolik kilogramů plodů arganie je potřeba k výrobě jednoho litru oleje?

Správnou odpověď nám pošlete na mail redakce@firststyle.cz.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama