reklama

Originální partnerství mezi švýcarskou značkou Certina a pražským Tretter´s Barem

reklama

Sdílení stejných hodnot je hlavním předpokladem úspěšných partnerství. V případě značky Certina a Tretter´s Baru je to dlouhá tradice, snaha do sebemenšího detailu uspokojit přání zákazníka a hlavně originální přístup, jehož výsledkem je dokonalý produkt. Není tedy divu, že spolu dokázaly dvě tyto stálice svých oborů najít společnou cestu a uzavřít partnerství. V rámci oslav svých 125. narozenin nadělila švýcarská ikona každému členu personálu luxusní hodinky Certina.

Tradiční náramkové hodinky Certina lze obdivovat na každém zápěstí pravděpodobně nejlepších barmanů a barmanek České republiky pracujících v Tretter´s Baru. Do bordó laděný interiér coctail baru, asociující atmosféru newyorkských a pařížských podniků 30. let minulého století, tak připomíná období, kdy Certina uváděla na trh své revoluční „digitálky“ s mechanickým strojkem Pioneer Spirit (1936), využívající skokovou indikaci hodin i minut. Se soudobou tváří baru a vysokými nároky zákazníků na kvalitu a chuť nápojů však korespondují spíše nové dynamicky vyhlížející modely linie Certina DS Podium a DS Diver, které ačkoli jsou moderní, nesou v sobě ducha legendární značky založené už v roce 1888. Stejně tak Tretter´s Bar dokáže zaujmout sofistikovaným přístupem k barovému řemeslu, hudebním podkresem „oldies but goldies“ a uznáváním starých receptur. Od roku 2008 totiž láká zákazníky originálním nápojovým lístkem, který obsahuje celkem 113 cocktailů, přičemž 60 z nich jsou unikátní Tretter´s receptury opírající se o čerstvé bylinky, infuze, marmelády a jsou zde použity neobvyklé kombinace jednotlivých ingrediencí. Strhujícím shrnutím tohoto nápojového lístku je „Tretter´s Cocktail Book“, kniha, vydaná v roce 2010, jenž je označována za jednu z nejzajímavějších a nejosobitějších barmanských knih.

Nejlepší bar!  

Tretter´s Bar žije vlastním životem. Devadesátiletá gastronomická rodinná tradice dala základ nejenom 1. České barmanské akademii, ale také dopomohla k vítězství v Czech Bar Awards, kde byl porotou odborníků vyhodnocen jako nejlepší bar v České republice. A stejně jako se podařilo v roce 2008 zařadit Tretter´s bar do knihy The Bartender´s Book světově známým barmanem Angusem Winchestrem, kde figuruje mezi Top 10 světovými bary, tak i Certina v průběhu své historie dokázala získat mnoho ocenění za spolehlivost a jedinečný přístup k technologiím a s tím spojenou přesností. Ne náhodou byly její hodinky součástí nejedné expedice, a to ať už vysoko v Himalájích, tak hluboko pod hladinou oceánů, pro které si je na přelomu 60. a 70. let vybírali US Navy a NASA.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama