reklama

Prague Studios reaguje na rostoucí zájem o natáčení v České republice a staví dva nové filmové ateliéry

reklama

Slavnostní poklepání základního kamene 26. října zahájilo výstavbu dvou nových filmových ateliérů v areálu Prague Studios v Praze-Letňanech. V roce 2018 tak budou k dispozici vedle stávajících tří také dva nové ateliéry s kompletním zázemím. Celková investice (včetně nákupu pozemků) je 140 milionů Kč a její součástí bude zásadní modernizace současných ateliérů, tak aby splňovaly nejnáročnější požadavky filmových tvůrců, a revitalizace exteriéru celého areálu.

Česká republika se díky filmovým pobídkám opět vrátila na mapu filmového světa. Poptávka po filmových ateliérech roste,” konstatoval Tomáš Krejčí, jednatel a majitel společnosti Prague Studios. „Dnes již registrujeme požadavky na dlouhodobý nájem nových ateliérů na rok 2018,” dodal ředitel společnosti Jindřich Guttner.

Komplex ateliérů Prague Studios v ulici Beranových v Praze 9 vyrostl na místě bývalé letecké továrny, dva rozlehlé hangáry v roce 2001 prošly zásadní přestavbou na filmové ateliéry. Celkové náklady (nákup pozemků a budov + rekonstrukce) dosáhly 160 milionů Kč. Velkou devizou letňanských ateliérů je od začátku fakt, že je vybudovali „filmaři pro filmaře“ – za Prague Studios stojí úspěšná filmová produkční společnost Milk and Honey Pictures (M&HP).

Zásadní impulz v dalším rozvoji Prague Studios přišel v roce 2012 se zakoupením sousedních pozemků pro výstavbu dvou nových ateliérů. V současné době má celý areál rozlohu 30 000 m2 a jeho součástí je Ateliér 1 (3 000 m2), Ateliér 2 (2 500 m2), Ateliér 5 (1 000 m2), přilehlé kanceláře, maskérny, kostymérny, catering a dílny. V roce 2018 budou navíc k dispozici Ateliér 3 (1 250 m2) a Ateliér 4 (1 250 m2), propojitelné do jednoho prostoru, a samozřejmě příslušné zázemí.

Do Prague Studios míří produkce z celého světa, mnohé opakovaně. Štáby oceňují kompletní servis a prvotřídní podmínky, jak dokládají slova známého amerického producenta Ricka McCalluma, který v ateliérech několikrát natáčel a má je rezervovány i na svůj další projekt: „V Prague Studios jsme natáčeli film Red Tails a byla to fantastická zkušenost. Bylo velmi osvěžující pracovat ve studiu, které skutečně rozumělo našim potřebám a flexibilně se jim dokázalo přizpůsobit. Zdejší tým rychle reagoval na každou žádost a byl proaktivní v řešení problémů. Prague Studios mám stále v srdci.“

V Prague Studios se natáčely například filmové hity Children of Dune (2002), Van Helsing (2003), Wanted (2007) The Adventurers (2016) a řada dalších titulů, každoročně tady vznikají desítky výpravných reklam.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama