reklama

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

reklama

Přihlášení nebo odhlášení čtyřnohého miláčka, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

„Dlouhodobě chceme zlepšovat komfort našich občanů při jednání s úřadem takzvaně z tepla domova. V dnešní složité době to platí dvojnásob. Začínáme s agendou spojenou s místním poplatkem za držení psa. Na Portálu občana Prahy 5 bude možné zaplatit nejen převodem na účet, ale přímo přes platební bránu, jak je to dnes běžné třeba v internetových obchodech,“ říká tajemnice ÚMČ Praha 5 JUDr. Kateřina Černá.

Portál je dostupný na webové adrese www.portalobcana.praha5.cz, který uživatele vyzve k ověření identity/totožnosti. Buď prostřednictvím datové schránky nebo přes nástroj eidentita.cz. Tedy například pomocí elektronického občanského průkazu, NIA ID (dříve „Jméno, Heslo, SMS“), mojeID nebo nově také přihlášení k elektronickému bankovnictví (Bank ID) u třech bankovních institucí. Nabídka bankovních domů se má postupně rozšiřovat. Pro zjednodušení přístupu prostřednictvím datové schránky lze využít i Ministerstvem vnitra nedávno spuštěnou mobilní aplikaci Mobilní klíč, která je volně k dispozici pro operační systémy Google Android a Apple iOS.

„Záležitosti Místního poplatku ze psů jsou prvním a pilotním tématem, které je na Portálu občana Prahy 5 spuštěno. Počítáme s tím, že pokud se v průběhu testování neobjeví nějaké zásadní problémy, tuto formu služeb budeme postupně rozšiřovat,“ dodává tajemnice úřadu JUDr. Kateřina Černá. Portál kromě elektronické komunikace s úřadem Prahy 5 řeší zároveň i registraci psa na pražském magistrátu. Stačí elektronicky vyplnit Registrační kartu chovatele psa a odeslat. Předání registračního dokumentu na magistrát následně již zajistí ÚMČ Praha 5.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama