reklama

Praha 5 zná vítěze soutěže Talent Prahy 5 roku 2016

reklama

V Národním domě na Smíchově vystoupili laureáti hudební soutěže Talent Prahy 5 roku 2016. Jejich společný koncert byl pomyslnou tečkou za 10. ročníkem, který pořádá MČ Praha 5 ve spolupráci s PKF – Prague Philharmonia. Na koncertě vystoupili také zástupci uměleckých škol partnerských měst ze Slovenska, Maďarska a Rumunska.

Jubilejní X. ročník Talentu roku Prahy 5 roku 2016 se uskutečnil v úterý 21. února 2017 a byl zakončen slavnostním koncertem sedmi vítězů této soutěže. Jejich umění dále doplnili čtyři studenti ze zahraničních partnerských měst, které vybral dirigent PKF – Prague Philharmonia Leoš Svárovský: Hoda Johanpoun (Slovensko), Márton Kóródi a Andrea Ábel (Maďarsko) a Stefan Simonca (Rumunsko).

„Obdivuji odhodlání a trpělivost těchto mladých studentek a studentů, kteří poctivě pilují své nadání. Navíc zdárně překonali trému a vystoupili před velkým publikem, což oceňuji dvojnásob,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09). „Tradice deseti let je v době, která kultuře zrovna nepřeje, obdivuhodná … Městská část se stará o to, aby byly výkony zachyceny na CD. To pak školy a tito hudebníci dostanou na památku na start své profesionální kariéry,“ uvádí dirigent Svárovský.

Příležitost zahrát si s profesionálním orchestrálním tělesem dostali Eduard Kollert, který přednesl coby vítěz první kategorie Houslový koncert g moll Sergeje Prokofjeva. Dále se představili Alžběta Rüklová (housle), Ondřej Toman (klarinet), Jan Svoboda (trubka) – všichni tři ze ZUŠ Na Popelce. Theodora Kopecká z Gymnázia hl. m. Prahy zahrála na příčnou flétnu koncert Cécila Chaminadeho
a flétnové duo Denisa Ivanovová a Anna Mazáčková ze ZUŠ Stodůlky si vybralo skladbu G. Ph. Telemanna. Dále také čtyři již zmínění zahraniční studenti.

Talent Prahy 5 tradičně pořádá městská část Praha 5 ve spolupráci s orchestrem PKF – Prague Philharmonia. Je vypisována každoročně na podzim s tím, že se do ní mohou přihlásit žáci základních uměleckých škol nebo učitelů hudby s bydlištěm či působností v městských částech Praha 5, 13 a 16,
i neprofesionální pěvecké sbory. Samostatnou kategorií jsou pěvecké sbory.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama