reklama

Bolek a Vladimír Polívkovi poprvé spolu na jevišti jako Šašek a syn v Divadle Bolka Polívky

reklama

Očekávaný vrchol sezony v Divadle Bolka Polívky přichází s premiérou autorské hry Šašek a syn. Na jevišti se spolu poprvé setkají Bolek a Vladimír Polívkovi jako životem protřelý král šašků a mladý šlechtický sirotek, který bude svérázným způsobem převychován v šaška. Pražská premiéra se odehraje ve Studiu Dva 22. března 2017 v 19.00.

Pro Bolka Polívku jde o první jevištní setkání se svým synem Vladimírem; s dcerou Annou se potkává v komediálním představení s autobiografickými prvky DNA. Inscenace Šašek a syn vypráví o převýchově mladého osiřelého šlechtice v šaška. Mladý rytíř přichází z ústavu pro odložené děti šlechticů a je králem šašků a jeho kumpány podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já.

Kromě Bolka a Vladimíra Polívkových se na jevišti objeví Michal Chovanec, Jaromír Barin Tichý, Ondřej Klíč, Jiří Fretti Pfeifer, David Rotter, popř. Luděk Horáček či Milan Král. „Šašek a syn volně navazuje na Šaška a královnu, inspirace jsou zřejmé. S Vladimírem jsme začali zkoušet už na podzim. Scházeli jsme se, jak se dalo, četli první verze scénáře, přepisovali, domýšleli a snili. Teď se naše sny mění v realitu a je to vzrušující, jako vždy, když se něco nového rodí, a už se nemůžeme dočkat, až to bude.”

„Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na kmetišti dějin,“ říká Bolek Polívka.

„Od prvních debat o nové inscenaci uběhl více než rok. Když jsme před několika měsíci poprvé četli scénář, mrazilo mě v zádech. Teď, několik dní do premiéry, je nadšená atmosféra a všechny síly v plném nasazení. Už na zkouškách je cítit, že se rodí něco výjimečného. Je nám ctí, že můžeme být u toho,“ doplňuje ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama