reklama

Těžkotonážní klasika se vrátí do Národního divadla

reklama

„Umělecké soubory Národního divadla připravují pro 135. divadelní sezonu celkem jedenadvacet premiér, o něž se podělí činohra, balet a opera. Na repertoáru zůstane i padesát šest inscenací,“ uvedl na tiskové konferenci k sezoně 2017/2018 v hlavním foyeru historické budovy naší první scény její ředitel profesor Jan Burian.

Činohra chystá sedm novinek ve třech divadlech. „Zde, v historické budově uvedeme, jak já říkám, těžkotonážní klasiku, bratří Mrštíků Maryša. Ve Stavovském divadle pak proběhne česká premiéra britské hry od Moiry Buffini Vítejte v Thébách, Goethův Faust, tedy jedna z nejzásadnějších her světové dramatiky a rodinná vztahová inscenace ze současnosti Noční sezóna autorky Rebeky Lenkiewiczové. Tři premiéry připravujeme i pro Novou scénu. Budou jimi Nová Atlantida Jiřího Adámka, komedie Jsme v pohodě amerického autora Paula Rudnicka a Zbyhoň! Jana Friče a Milana Šotka,“ prozradil umělecký ředitel činohry Národního divadla Daniel Špinar.

Atraktivní premiéry pod vedením nového uměleckého šéfa Filipa Barankiewicze chystá i balet ND. Budou jimi tři choreografie pod názvem Timeless, dále mistrovské dílo Sira Fredericka Ashtona Marná opatrnost a na Nové scéně se představí komponovaný pořad Slovanský temperament. Ke zmíněným titulům přibude ještě jedna, tentokrát obnovená premiéra úspěšné choreografie Youriho Vamose Louskáček – Vánoční příběh.

„Na své si přijdou i milovníci opery, pro něž je připraveno jedenačtyřicet inscenací včetně devíti premiér a také dvě koncertní provedení slavných žánrových titulů a sedm klasických koncertů,“ informoval umělecký ředitel opery ND a Státní opery Petr Kofroň.

Nebudou např. chybět Verdiho Maškarní ples, Mozartova Figarova svatba, Smetanova Libuše, ale i Verdiho Nabucco a řada dalších titulů.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama