reklama

Praha 6 obdarovala policisty a hasiče záchrannými prostředky

reklama

Městská část Praha 6 se tradičně řadí mezi nejbezpečnější části Prahy. Pravidelně podporuje činnost policistů, hasičů a strážníků jak finančními dotacemi a motivačními odměnami za mimořádné výkony, tak nákupem technického vybavení.

Letos vybavila Hasičský záchranný sbor náhradní baterií do defibrilátoru a dvěma sadami diod a každé místní oddělení Policie České republiky záchranářským batohem s nadstandardní výbavou k poskytování první pomoci pro případ, že příslušníci PČR budou na místě dříve než ZZS.

Batohy jsou v nejvyšší technologické kvalitě Water stop, která zajišťuje nepropustnou ochrannou vrstvu proti vodě, nízkým teplotám, prachu a jiným částicím. Výbava obsahuje kromě velkého množství obvazového materiálu resuscitační PVC set Aerobag, fixační límec, digitální teploměr, tlakoměr, fonendoskop, glukometr a popáleninový balíček.

„Čím dřív je první pomoc poskytnuta na co nejvyšší úrovni, tím lépe. Operátoři tísňových linek navíc obsah těchto batohů detailně znají, a tak mohou zasahující policisty po telefonu dobře instruovat, čímž šetříme drahocenný čas,“ říká radní pro bezpečnost Zdeněk Hořánek /ANO/.

Zástupci jednotlivých místních oddělení Policie ČR Prahy 6 byli při předání batohů proškoleni ředitelkou Úřadu Oblastního spolku Českého červeného kříže. Vyzkoušeli si výbavu „na vlastní kůži“, naučili se správně nasadit krční límec, používat k resuscitaci „ambuvak“ nebo změřili tlak i hladinu cukru v krvi.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama