reklama

Prázdninový tip z Klášterů Český Krumlov: Hudba, pohádky, řemeslné dílny, výstavy v příjemném prostředí historických klášterů

reklama

Kláštery Český Krumlov nabízejí atraktivní zážitky po celý rok, ovšem během horkých letních dnů k návštěvě navíc láká zdejší příjemný stín a chladivé klima ve starobylých zdech. Od začátku července budou kláštery hostit Lyrové symposium, jehož hosté, dva špičkoví němečtí hráči na lyru Wolfgang Friebe, Thomas Leins a britský herec Duncan Mackintosh, předvedou své umění 6. července od 19:30 ve speciálním Recitálu.

Závěrečný koncert účastníků druhého ročníku Lyrového symposia rozezní libými tóny Velký sál bývalého kláštera klarisek 8. července od 19:00. Ars Musika, instrumentální a vokální hudební těleso studentů belgické hudební školy, návštěvníkům zahraje a zazpívá 6. července od 15:00 na Nádvoří klarisek.

Prázdniny v unikátním českokrumlovském „trojklášteří“ budou také ve znamení pohádek. Popelka, loutková pohádka pro malé děti i jejich rodiče o tom, jak skromná a milá dívenka navzdory zlé maceše a své nevlastní sestře ke štěstí přijde, v podání Studia dell’arte je na programu 8. července. Krásná Sněhurka, princ i zlá královna v pohádce z repertoáru Divadla Víti Marčíka vstoupí na scénu 22. července. Divadlo Dokola zahraje pohádku Dobrodružství lesního skřítka Kuka o šibalovi všech šibalů, věčném neposedovi Kukovi 5. srpna. Divadlo Já to jsem zve děti 19. srpna na Eliščiny pohádky s ručně řezanými dřevěnými loutkami. Představení se konají vždy od 15:00 na Nádvoří klarisek (v případě deště Velký sál) a vstup je zdarma.

Každou druhou sobotu v červenci a srpnu (8. 7., 22. 7., 5. 8., 19. 8.) se od 10 do 18 hod. otevře hned několik řemeslných dílen, ve kterých se můžete naučit dobové dovednosti od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchařky či sklářky a vytvořit si vlastními silami řemeslný výrobek. Anebo si rovnou koupit hotový výrobek. Denně jsou přístupné stálé expozice Život a umění v krumlovských klášterech, Interaktivní expozice lidských dovedností a také výstavy: Jubilejní výstava známé výtvarnice Emmy Srncové EMMA 75 a výstava černobílých fotografií českokrumlovského výtvarníka Jiřího Havlíka nazvaná Průvan krumlovských klášterů. Oddychové centrum „U klarisek“ láká ochutnávkami dobrot zdejší pekařky v klidném a příjemném prostředí bývalého hospodářského dvora kláštera klarisek. Vítanou příležitost k relaxaci nabízejí i idylické klášterní zahrady.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama