reklama

Premiéra Carrie se blíží! O filmu víme vše!

reklama

Na 17. října 2013 je plánována česká premiéra nejnovější verze filmu Carrie, který vznikl na motivy románu populárního amerického spisovatele Stephena Kinga. V hlavních rolích se objeví Chloë Grace Moretz s Julianne Moore. Chcete vědět, kolik bylo při natáčení použito „krve“, jaká byla spolupráce s Julianne Moore nebo jak si tvůrci poradili s maskováním a speciálními efekty? Prozradíme!

Kniha Carrie byla prvním bestsellerem Stephena Kinga a dílem, které nastartovalo veleúspěšnou kariéru tohoto autora. Hororový příběh vypráví o mladé, nepochopené studentce, která žije v područí přehnaně ochranářské matky. Dívka objeví, že disponuje telekinetickými silami a neváhá je použít ve chvíli, kdy je vystavena školní šikaně, které je jistě neoddělitelnou součástí dnešní doby.  Právě moderní současné době režisérka a scénáristka Kimberly Peirce tuto novou verzi příběhu. Diváci si čas strávený v kině skutečně užijí a navíc si jsou dobře vědomí důležitých kulturních aspektů. Natáčení probíhalo v lokalitách studií Pinewood v jižním Torontu a v okolí kanadského Ontaria. Režisérka Kimberly Peirceová říká: „Mým cílem bylo co nejhlouběji zatáhnout diváky do Carriina života. Popsat jim její intenzivní snahu být obyčejným teenagerem uprostřed výsměchu svých vrstevníků,“ říká Chloë Moretz.  Carrie svou matku samozřejmě miluje, ale neuznává její způsob života ani argumenty. Na základě rozporuplného vztahu mezi matkou a dcerou bylo natočeno několik velmi intenzivních scén. Důležitou roli v celé atmosféře filmu má nejen asketická podoba Carriina domova, ale i vzhled její matky.  Maskéři vyzkoušeli mnoho různých podob tak, aby byl výsledný efekt dokonalý. Atraktivní herečka se tak ve snímku změnila k nepoznání. „Matka Chloë mne viděla vždy jen namaskovanou na scéně”, říká Julianne. “Jednoho dne jsem si pro něco musela dojít na „plac“ ve své civilní podobě a ona vykřikla: “Můj bože! Vy jste tak hezká”! Musela jsem se smát. Je tedy vidět, že podoba Margaret je skutečně působivá“.

Oběť drsného žertu!

Nejhrozivější a zároveň nejikoničtější scéna filmu probíhá během maturitního plesu, kdy je hlavní hrdinka korunována jako Královna plesu. Carrie se ale bohužel stane obětí krutého žertu svých spolužáků, kteří jí ve chvíli korunovace vylijí na hlavu kbelík prasečí krve. Natočit správně efekt s vylitím krve je ve skutečnosti mnohem náročnější než by se v první chvíli mohlo zdát.Akční sekvence se většinou točí několika kamerami najednou, protože na ně máte jen jeden nebo dva pokusy“, popisuje režisérka „Potřebovali jsme, aby tato scéna byla co nejpůsobivější, zároveň hrozivá i strhující. Několik měsíců jsme věnovali výzkumu, hledali jsme tu nejideálnější “krvavou” substanci, abychom vychytali každý případný problém. Přímým vylitím kbelíku jsme nemohli zasáhnout cíl, tak jsme použili koryto, které zaručilo přímý zásah. Lidská hlava se ale po zásahu chovala jako deštník, od kterého tekutina odlétala. Řídká krev je hrubá a mazlavá, příliš málo krve vyprchá, příliš mnoho krve je jako lavina. Zkoušeli jsme množství 3, 4 a 5 galonů z výšky 5 stop. Nakonec jsme vybrali kaskádovité lití pod úhlem 45 stupňů a dodali jsme krvi potřebnou viskozitu a hustotu, aby vypadala reálně. Pořád jsme si však nebyli jistí, zda to bude fungovat, když bude stát dole Chloë. Všichni jsme doslova zadržovali dech, ale vyšlo to! Lidé se mne ptají, kolik krve jsme při natáčení filmu použili…Hádám, že to bylo kolem 1000 galonů!“ Na základě této události vyústí Carriin hněv k plnému uvolnění jejích telekinetických sil které postupem času narůstaly a rozpoutá se „peklo na zemi“. Supervizor vizuálních efektů Dennis Berard říká: „Carrie dává průchod zuřivosti a její telekinetické síly vyletí k maximu. Lidé i věci začnou poletovat a blíží se zkáza. Většinu triků děláme prostřednictvím kaskadérských lan, která snímáme speciálními kamerami. Hodně nám pomáhá i digitální animace, která umožňuje zobrazit tělocvičnu, jak se rozpadá na kusy a dokáže skvěle vyobrazit oheň, kouř i totální destrukci…a o tom to je!“

 

  • Chcete se přesvědčit, jak se tvůrci s novou podobou snímku vypořádali? Nenechte si ujít českou premiéru 17. 10. 2013!

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama