reklama

Přestavba dětského pokoje: 5 tipů pro rychlou proměnu

reklama

Myslíte si, že pokojíček vašich dětí už nutně potřebuje změnu? Venku zima, nic se nedá pořádně dělat, a to je pro vylepšení jejich bydlení ten nejlepší čas: a jde to jednoduše a rychle. Výsledek uspokojí rodiče a bude se líbit i dětem.

Tip č. 1: Tapety a bordury
Rychlou změnu je nejlepší začít od stěn: kluky potěší tapeta s jejich oblíbeným motivem jako třeba závodní auta nebo motorky, holčičky nadchnou třeba motýlci namalovaní jakoby lakem na nehty. „Nejlepšího výsledku dosáhneme, když vytapetujeme jenom část místnosti – výklenek, místo nad stolem nebo postýlkou. Čím jásavější a barevnější vzor, tím menší volíme plochu, takže můžeme koupit opravdu jen pár metrů a volit tím pádem opravdu z těch ty nejkrásnějších a nejluxusnějších bordur či tapet, “ radí Šárka Richtrová ze studia Viabel, kde teď nabízejí třeba novou kolekci tapet a potisků Only Boys a Girls Only od francouzské   značky Caselio. Cena od 1.350 Kč/ roli 10 x 0,5m.

Tip č. 2: Úchytky pro malé ručičky
Ne každý má energii a peníze pořizovat do pokojíčku rovnou nový nábytek, vylepšit jeho vzhled novými úchytkami je ale možné vždycky a proměna bude blesku rychlá. Dětem se budou líbit třeba ty z barevné pryskyřice, v podobě kytiček, lodiček nebo medvídků. „Úchytky se dají kombinovat v mnoha barvách i vzorech a děti milují, když se jimi mohou probírat a vybírat si podle vlastního vkusu,“ říká Šárka Richtrová, která doporučuje volit vždy úchytky hlavně bezpečně zaoblené. Cena jedné úchytky je od 350 Kč.

Tip 3. Víc místa, víc radosti – úložné boxy
Děti vždycky ocení, když jim v pokojíčku vytvoříme víc místa – na hračky i na hru samotnou. K tomu slouží praktické úložné boxy, kam si mohou schovávat svoje poklady. Radost ale udělá i další pracovní deska, na které lze nechat rozložené puzzle nebo sem pozvat panenky na čajový dýchánek. „Vytvořit v pokojíčku víc místa není vždy jen o velikosti prostoru, v první řadě jde o dobrý nápad. A ten může přinést třeba někdo, kdo se na pokojík podívá nezávislýma očima a poradí do něj pár jednoduchých řešení,“ říká Richtrová, která rodičům radí se zařizováním dětských pokojů už deset let. Vždy se prý vyplatí zauvažovat, jestli nábytek můžeme vyhnat víc do výšky než do šířky a jednolité plochy rozčlenit pomocí klidných barev. Cena úložného boxu od 1.392 Kč.

Tip 4. Šuplíky pro hru i pořádek
Povalují se vašemu dítěti v pokoji stále nějaké věci a není je kam dát? Novinkou na trhu jsou schody, které skrývají prostorné šuplíky. Slouží zároveň jako bezpečný přístup k vysokým postelím i jako skvělé sezení. Oblíbené jsou také pojízdné šuplíky v různých barevných odstínech, které pokoji dodají šmrnc. Děti si na ně mohou nechat vygravírovat i svoje jméno. „Velké šuplíky se dají zašoupnout pod postel nebo můžou stát samostatně, jak si dítě vybere. Kluci se v těch větších rádi schovávají a holčičky si v nich zase dělají postýlky pro plyšáky,“ říká Šárka Richtrová. Cena mobilního šuplíku od 1.392,- Kč.

Tip 5. Nechte své děti dosáhnout všeho!
Jsou praktické a slouží jak malým, tak velkým dětem. Navíc se na nich dá i sedět. A i jako stylová dekorace v pokojíčku báječně vyniknou. Schůdky jsou zkrátka geniální vynález. „Dobře vybraná barva schůdků dokáže rozjasnit dětský pokoj a dodat mu originalitu. Krásně vypadají zejména pastelové barvy, momentálně je oblíbená třeba lososová a cukrátková,“ říká Richtrová. Cena schůdků 1.990,- Kč.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama