reklama

Přichází muzikál ROMEO a JULIE Ze Soulu, přes Hlubokou až do Hybernie!

reklama

Věčný Příběh lásky mladých milenců a nenávisti rodů Monteků a Capuletů ROMEO a JULIE podle předlohy Williama Shakespeara, který v jedinečném zpracování hudebního skladatele Zdeňka Bartáka s texty Eduarda Krečmara a hudebního aranžmá Daniela Bartáka a Ivana Zelenky se veleúspěšně hrál v korejském Soulu a následně i na pohádkovém zámku Hluboká, se nyní přesouvá do pražského Divadla Hybernia! Uvidíte tak napínavé představení se zajímavou scénou, rozmanitými kostýmy, akčními scénami, včetně šermířskými scénami…

Na tiskové konferenci 9. listopadu byly odhaleny všechny hlavní a vedlejší role a company. Premiéra se uskuteční 23. listopadu v 19 hodin za účasti celé řady vzácných hostí i známých osobností.

Doposud Praha toto zpracování Romea a Julie neviděla. Zažít jej mohli diváci v jihokorejském Soulu, kde měl muzikál v roce 2002 veleúspěšnou premiéru        a na Hluboké. Zde se opět veleúspěšně hrál po čtyři letní sezóny. Zdeněk Barták si spolu s producentkou Emou Krahulíkovou řekli, že nyní je ten pravý čas předvést dílo také v “mecce českého muzikálu”, v Praze. Právě skladatel Zdeněk Barták je dokonce i držitelem ocenění GRAND PRIX za nejlepší muzikál asijského kontinentu (získal dva asijské Oscary).

Příběh se tak z jednoho z nejkrásnějších zámků přestěhoval do jednoho z největších pražských a nejoblíbenějších muzikálových divadel.

„Mám z toho velikou radost, protože ten příběh je krásný, hudba je úžasná, texty, scéna, kostýmy a myslím si, že jsme také vybrali skvělé obsazení,” pochvaluje si jediná česká muzikálová producentka Ema Krahulíková.

Zajímavostí bezesporu je i to, že se v pražském nastudování Romea a Julie objeví zpěváci a herci, kteří již s tímto představením mají své zkušenosti, protože jej hráli právě na Hluboké. „Jsou to Lukáš Randák, Ladislav Korbel či Petr Dopita,” podotkl Zdeněk Barták.

Jinak se ale v muzikálu objeví i nové tváře, respektive “staré známé” tváře a hlasy, ale nové právě v tomto obsazení, jako například: Michaela Bábor Nosková, Ondřej Bábor, Oldřich Kříž, Jiří Zonyga, Martin Pošta, Dita Hořínková, Vlasta Korec, Miloš Knor, Ivana Korolová a celá řada dalších…

„Chtěli jsme dát šanci i dalším velmi šikovným lidem, i těm, kteří mají s divadlem a muzikály zkušenosti. Z castingů vzešli ale třeba i nováčci, kteří neměli doposud velké zkušenosti s tímto uměleckým odvětvím, ale zaujali nás svým talentem i odhodláním pustit se do poměrně těžkého představení po herecké, pěvecké i choreografické stránce,zdůraznil režisér Roman Štolpa, kterého veřejnost znala doposud jako vesměs televizního, filmového a divadelního herce.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama