reklama

Přípitek aneb Cihla – Kabaretní kurs pravidel noblesního života pro začátečníky i pokročilé s Jiřím Langmajerem

reklama

Mimořádná příležitost prožít „dálkový, korespondenční rychlo-kurz dandysmu“ pod vedením Jiřího Langmajera a Hanuše Bora se nabízí v Divadle Viola v centru Prahy 27. ledna a 2. února. Představení Přípitek aneb Cihla vzniklo v loňském roce přímo pro Violu, coby originální dárek k padesátinám Jiřího Langmajera a stále se těší pozornosti a zájmu diváků. Vždyť kdo by se nechtěl na chvíli povznést nad obyčejné starosti všedního dne a uvěřit, že život nemusí být obnošená, ale naopak skvěle padnoucí vesta!?

Záminkou hry se stal, jak řekl její autor a režisér Tomáš Vondrovic, „dandy“ a „dandismus“. Zamračený Baudelaire a smějící se Wilde, romantický lord Byron a rokokový Watteau – to a dandyové? Co vlastně tyhle rozdílné povahy spojuje? A kdo to vůbec je – ten „dandy“? Rozhodně víc než jen móda: je to postoj – postoj k životu. O tom všem nevážně i vážně vyprávějí a v písničkách Emila Viklického zpívají Jiří Langmajer a Hanuš Bor. A proč je v podtitulu překvapivě právě slovo „cihla“? To se divák dozví hned v úvodu večera…

„Přípitek aneb Cihla, dárek k mým padesátinám – to je velmi zvláštní představení, docela jiné, než všechno, co jsem ve Viole zatím zkoušel. Je to hra, kabaret, je to procházka elegancí, šarmem a životním stylem. Kdo dnes ví, co je to dandysmus a co z něj v nás ještě zůstalo?! Přijďte snít a pojďte se s námi pobavit u sklenky vína. A zapomeňte, že by dandy byl jenom svět mužů. Své si v něm samozřejmě najdou i ženy,“ pozval diváky Jiří Langmajer.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama