Probiotika na míru našim dětem

A little baby girl first steps with the help of mother

Zdraví je nezbytné stále opečovávat a dvojnásob to platí u našich nejmenších. Každá maminka totiž ví, že jedno nachlazené dítko lehce nakazí to druhé, a nakonec na nějaký čas padne celá rodina. Pevné zdraví je úzce spjato se stavem naší mikrobioty neboli s živými a prospěšnými bakteriemi, které hned po narození začnou osidlovat trávicí soustavu. Jejich množství a rozmanitost tvoří pevný základ pro celkový zdravotní stav, a právě dlouhodobé užívání probiotik hraje významnou pozitivní roli při optimálním nastavení střevního mikrobiomu.

Střevní mikrobiota, množství a diverzita prospěšných bakterií, se stabilizuje kolem 3. roku života. V této době dítě začíná navštěvovat dětské koutky, školky a jiná zařízení, proto je důležité, aby sem přicházelo už odolné a úspěšně tak pokračovalo v rozvoji tzv. adaptivního neboli získaného imunitního systému.  Zejména rodiče, kteří mají více malých dětí, ví, jak snadné je přinést si z podobných zařízení domů bacily a rozšířit je po celé rodině.  Místo trávení volných chvil venku na čerstvém vzduchu, jste nuceni být všichni doma.

Střevní mikrobiota může být narušená užíváním antibiotik, akutními trávicími obtížemi i změnami v jídelníčku nebo odstavením od mateřského mléka. Doplňování probiotik, která udržují přirozenou rovnováhu střevního mikrobiomu, je důležité pro to, aby naši nejdražší dostali silný a kvalitní základ, jenž je bude ovlivňovat po celý život. Na trhu naleznete probiotické doplňky stravy určené přímo pro děti, které jsou obohacené o vitamíny B6 a C a dají se vysypat do vody či jídla pro pohodlnější podávání (Biopron Kids).

Výzkumy vývoje střevní mikroflóry ukazují, že období nejranějšího věku života je zásadní pro vytvoření základu budoucího zdraví jedince. Čím větší množství prospěšných bakterií osidluje dětský mikrobiom během prvních let života, tím zdravější jedinci z nich vyrostou.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno