reklama

Profesor Jan Pirk: Snowboarding není moje hobby

reklama

Přednosta IKEMu, profesor Jan Pirk, má elánu na rozdávání. Kromě své profese uznávaného kardiochirurga si utužuje i fyzičku, a to především během. Přesto ani zimní sporty mu nejsou cizí, zvládá jako relax třeba běžky, ovšem snowboarding, jak tvrdí, není jeho doménou.

„Je pravda, že jsem si tuhle disciplínu v minulosti zkusil, ale skončil jsem v kotrmelcích, takže se od té doby nesnažím, abych se v ní prosadil. Je to určitě atraktivní sport, ne ovšem pro mě,“ svěřil se s úsměvem na uvedení knihy Martina Veselovského a Tomáše Holuba Biskup na snowboardu v Literární kavárně knihkupectví Academia.

„Jsem tu jako přítel pana biskupa Holuba, s nímž se znám řadu let a nemohl a nechtěl jsem odmítnout nabídku, stát se kmotrem téhle knížky. Podle mého názoru je plná chytrých otázek a moudrých odpovědí a přál bych jí, aby ministr školství, ať už v demisi nebo regulérní, ji zařadil jako doporučenou četbu pro žáky vyšších tříd. Je opravdu o něčem,“ doplnil profesor Pirk.

„Tenhle rozhovor byl pro mě něčím úplně novým. Nejsou v něm teologické disputace, ale ptal jsem se na věci, které lidi zajímají. Bavili jsme se s panem biskupem o politice, církevních restitucích i věcech
z běžného života. A samozřejmě i o snowboardu, který je v názvu knížky, o dějinách a dnešním světě atd. atd. Probrali jsme všechno, co mě, laika, zajímalo. A Tomáš Holub necouvl před žádnými otázkami. Pan biskup byl a je skvělý společník a respondent,“ uvedl na akci autor a známý novinář Martin Veselovský.

„Krátce k tomu snowboardu. Opravdu ho mám rád a věnuji se mu snad už dvacet let, takže jízdu na něm docela, i když ne úplně, zvládám. A co říkám knížce? Doufám, že se bude líbit. Není to suchopárný rozhovor, s panem Veselovským jsme mluvili o řadě věcí současného života a nebylo skoro nic, co by bylo tabu,“ řekl biskup Tomáš Holub.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama