reklama

První sociální automobil zdarma pro Alzheimercentrum Filipov

reklama

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker nyní využijí zaměstnanci Alzheimercentra Filipov, o.p.s. Slavnostní předání prvního sociálního automobilu proběhlo v úterý 29. května 2018 za účasti ředitelky zařízení Jany Střihavkové a zástupce poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Zařízení vůz využije zejména k zajištění provozu. Na financování vozu se podílelo na čtyřicet sponzorů z regionu napříč obory od velkých firem až po ty menší. 

Do Alzheimercentra ve Filipově putovala v úterý 29. 5. 2018 osobní dodávka značky Dacia Dokker. Jedná se o první sociální automobil pro zařízení ve Filipově, které již 10 let pečuje o seniory s Alzheimerovou chorobou. Radost z nové Dacie mají zejména zaměstnanci centra, ti vůz využijí k zajištění provozu zařízení, zásobování a budou v něm vozit klienty na výlety.

„Máme z nového automobilu obrovskou radost, vzhledem k umístění našeho zařízení nám vozidlo usnadní kontakt s městem Čáslaví a okolím. Těší nás, že firmám a podnikatelům v našem kraji nejsou senioři lhostejní, a že se rozhodli do tak prospěšného projektu zapojit.Ráda bych poděkovala všem přispěvatelům i agentuře Kompakt, která tento smysluplný projekt zorganizovala“ uvedla při předání vozidla Dana Hynková, ředitelka Alzheimercentra Filipov, o.p.s.

Projekt Sociální automobil funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu předal Kompakt v rámci České republiky na sedm stovek vozidel. Alzheimercentrum Filipov, o.p.s. získalo v celkovém pořadí již 724. automobil.

Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory je vozový park ve špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům. Tato zařízení mohou získat nové auto většinou jen prostřednictvím charity či sponzorství. To však nepřichází každý den, a tak jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří to skutečně potřebují. Rád bych poděkoval všem, kteří se na koupi sociálního vozu podíleli,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama